Силен Теодор Тодоров (13 точки) и Газпром не спряха Белогорие (ВИДЕО)

Отборът на Газпром-Югра (Сургут), където играят националите Тодор Алексиев и Тодор Алексиев, продължи негативната си серия и отстъпи като гост на гранда Белогорие (Белгород) с 1:3 (21:25, 28:26, 16:25, 26:28) и записа 5-а поредна загуба в руската Суперлига. Поражението не застрашава на този етап класирането на тима на Теодор Тодоров и Тодор Алексиев на плейофите.
Двамата национали на България бяха титуляри за Газпром-Югра. Теодор Тодоров записа 13 точки (1 ас, 7 блока, 67% ефективност в атака), докато Тодор Алексиев се отчете с 6 (2 блока, 40% ефективност в атака, 28% перфектно и 39% позитивно посрещане). Капитанът на гостите ог Сургут не се появи в игра в четвъртата част на двубоя. Константин Бакун заби 19 точки (2 блока).

Дмитрий Мусерский бе най-резултатен в мача с 21 точки (2 аса, 3 блока, 64% ефективност в атака), а Георг Гроцер добави 15 точки за успех №20 в Русия.