Лига на нациите по мини футбол - България - Израел 4:2

Нова наказателна операция на Лион

Отборът на Лион продължава с отличното си представяне в Лига 1 и вече сериозно може да си позволи да мисли за титла на Франция. Днес "хлапетата" записаха седма поредна победа в шампионата, надделявайки с 2:0 над Метц в мач от 22-ия кръг на надпреварата и вече имат четири точки преднина на върха на класирането.

Единствената неприятна новина за играчите на Юбер Фурние бе контузията на звездата на тима Александре Лаказет, който бе заменен принудително в средата на първата част. Преди това нападателят бе вкарал дежурния си гол, с което броят на попаденията му в Лига 1 вече е 21. Лаказет реализира дузпа, която бе отсъдена за фаул на Гуидо Милан срещу Рашид Гедзал. За нарушението си в наказателното поле бранителят получи червен картон, което допълнително улесни задачата на Лион. През втората част "хлапетата" направиха няколко сериозни пропуски пред вратата на Метц, но в крайна сметка в 83-ата минута Корентен Толисо подпечата успеха на тима си с точен далечен удар.

Победата днес даде на Лион 48 точки в подреждането - четири повече от втория Олимпик Марсилия. Освен това лидерът в класирането вече пет поредни мача не е допуснал гол във вратата си. Метц от своя страна остава с 20 точки на 18-о място.