Гризман изстреля Атлетико към победата (видео+галерия)

Шампионът на Испания Атлетико Мадрид надигра с 3:1 гостуващия Райо Валекано в столичен сблъсък от 20-ия кръг на испанското първенство. Антоан Гризман (12 и 22) отбеляза два гола и беше над всички на "Висенте Калдерон". Автогол на Алберто Манучо (56) допълни успеха на "лос колчонерос". Точен за Райо беше Роберто Трасорас (35). Домакините отново се доближиха на три точки от Барселона, а след четири дни е реваншът за Купата на краля между двата тима.

Диего Симеоне реши да заложи на трима опорни халфове при отсъствието на Коке. Марио Манджукич беше предпочетен пред Фернандо Торес за централен нападател. Пако Хемес подреди 3-4-3 в търсене на изненада край Мансанарес.

Атлетико Мадрид - Райо Валекано - 3:1 Първата опасност пред Тоньо дойде още в третата минута: Манджукич не беше покрит, но ударът му с глава премина покрай вратата. В 12-ата Зе Кащро сбърка при изнасянето на топката, Гризман отне, устреми се сам срещу вратаря и откри резултата. В 21-ата Алберто Манучо скочи най-добре при въздушен двубой, но изстреля топката малко над гредата.

Атлетико Мадрид - Райо Валекано - 3:1 Минута по-късно френският нападател на "лос рохибланкос" отбеляза второто си попадение. Манджукич игра с глава и изведе Антоан сам срещу вратаря. Бившият футболист на Реал Сосиедад напредна и технично надигра вратаря - 2:0. В 35-ата гостите от квартал Вайекас намалиха резултата. Капитанът Роберто Трасорас получи на дъгата и с хубав фалцов изстрел намери непокрития долен ляв ъгъл на Мигел Анхел Моя. До края на полувремето "пчеличките" понатиснаха, но не стигнаха до изравняване.

Атлетико Мадрид - Райо Валекано - 3:1 В 50-ата минута Гризман опита интересен изстрел от позиция за центриране. "Седмицата" видя, че близкият ъгъл е свободен, но Тоньо плонжира и предотврати куриозния гол. В 55-ата Арда Туран центрира отдясно, Манджукич стигна до топката с глава и стреля до гредата в аут. Минута по-късно Атлетико традиционно вкара след изпълнение на корнер. Този път обаче става въпрос за автогол, след като Манучо не разбра как топката се удари в бедрото му и влезе в мрежата. В 57-ата Гризман се доближи до хеттрик, ала след диагоналния му шут топката профуча до гредата.

Атлетико Мадрид - Райо Валекано - 3:1 Хемес реши да рискува и усили атаката на своя тим. В 78-ата минута резервата Алехандро Посуело получи прекрасна топка на осем метра от голлинията, но стреля в обсега на вратаря. В 82-ата капитанът на "дюшекчиите" Габи Фернандес си изкара жълт картон и ще пропусне следващия шампионатен мач (с Ейбар), но ще е "чист" за дербито с Реал Мадрид.

Атлетико Мадрид - Райо Валекано - 3:1 В 88-ата Антоан Гризман отново се озова на върха на бърза акция: тръгна зад центъра, финтира двама, стреля много добре, но нямаше късмет и топката срещна гредата. В 90-ата Гризман асистира прекрасно на Торес, но играещият днес своя мач номер 250 за Атлетико изпусна срещу вратаря.

Снимки: Getty Images/Guliver