Сензация! Мидълзбро изхвърли шампиона Ман Сити с бой на "Етихад" (видео)

Представящият се отлично от началото на сезона в Чемпиъншип тим на Мидълзбро поднесе истинска сензация в турнира за Купата на Англия, след като победи с 2:0 като гост Манчестър Сити на неговия "Етихад Стейдиъм" и го изхвърли от надпреварата. Възпитаниците на треньора Айтор Каранка изнесоха невероятен мач срещу шампиона на Англия и заслужено стигнаха до победата, която им осигури преминаване в петия кръг. Преди почивката вратарят на северняците Мехиас Осорио направи невероятни спасявания, за да задържи тима си в мача, докато през втората част с голове на Патрик Бамфорд (53) и резервата Кике (90+2) оформиха сензационния успех на гостите. В изключително открития двубой на "Етихад" гостите можеха да вкарат и повече голове във вратата на Вилфредо Кабайеро, но при най-чистата ситуация от открилите се пред тях Лий Томлин тресна страничната греда след феноменално отиграване пред наказателното поле на "гражданите" и плътен удар от границата на наказателното поле.

В 53-ата минута Фернандо не върна добре топката към вратаря си Вили Кабайеро, който от своя страна също не излезе достатъчно прецизно и позволи на Албърт Адома да се пребори с него и да му избие топката, оставяйки на празна врата Патрик Бамфорд. Играещият под наем от Челси нападател изпревари опитващия се да поправи своята грешка Фернандо и от непосредствена близост прати топката в мрежата за 0:1.

Домакините се хвърлиха в бесни атаки към вратата на Осорио, но само шест минути след попадението в своята врата можеха да бъдат наказани за втори път. Лий Томлин овладя изключително технично с пета топката пред наказателното поле на съперника, с което се освободи от опеката на Венсан Компани и стреля, но ударът му срещна гредата зад Кабайеро.

Гостите приеха играта в собствената си половина, но играеха достатъчно подредено, за да не допускат положения пред вратата си, а в същото време отправиха още един-два добри удара към тази на Ман Сити. Все пак домакините можеха да изравнят в последната 90-а минута, когато удар на Франк Лампард се отклони в бранител на Боро и не остави шансове на вратаря Осорио, но за негов късмет срещна страничната греда и не попадна в мрежата му.

Така се стигна до 92-ата минута, в която поредната контраатака на гостите изведе резервата Кике очи в очи с вратаря на Манчестър Сити и той с прецизен удар удвои преднината на Мидълзбро. По този начин "червените" поднесоха една от изненадите на деня в турнира за Купата на Англия и изхвърлиха един от фаворитите за трофея. Манчестър Сити пък за втора поредна година отпада от тим от по-долна дивизия, след като през миналата година бе отстранен от Уигън.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - МИДЪЛЗБРО 0:2
0:1 - Бамфорд (53)
0:2 - Кике (92)

МАНЧЕСТЪР СИТИ: Кабайеро, Сабалета, Боята, Компани, Коларов, Милнър, Фернандо (79-Джеко), Хесус Навас (67-Лампард), Давид Силва, Йоветич (67-Фернандиньо), Агуеро
МИДЪЛЗБРО: Осорио, Уайтхед, Аяла, Гибсън, Френд, Клейтън, Ледбитър, Бамфорд (90+5-Вилдшут), Томлин  (81-Рийч), Адома, Фосен (87-Кике)
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Компани, Фернандиньо (Ман Сити); Уайтхед, Аяла (Мидълзбро)
СЪДИЯ: Фил Дауд
СТАДИОН: "Етихад", 44 836 зрители