Загуба край Лазурния бряг попречи на Марсилия да оглави класирането (видео)

Намиращият се във великолепна форма тим на Ница надви с 2:1 гостуващия Олимпик Марсилия и попречи на отбора на Марсело Биелса да оглави класирането в Лига 1. Марсилци имаха шанс да дръпнат с 2 точки пред Лион, ако бяха спечелили откриващия двубой от 22-ия кръг, но вместо това допуснаха поражение, което ще даде възможност на шампиона Пари Сен Жермен да ги настигне.

Почти цяло второ полувреме Ница игра с човек по-малко след червения картон на Кевин Гомис, но въпреки това тимът на Клод Пюел постигна трета поредна победа и вече е на девета позиция в подреждането.

В първите минути и двата отбора пропуснаха по няколко положения. Ница по нищо не отстъпваше на съперника си и Аласан Плеа стреля над вратата от удобна позиция. Марсилия отговори с добро центриране на Марио Лемина, но Димитри Пайе не успя да засече топката.

В 47-ата минута гостите не изчистиха добре топката от наказателното си поле и защитникът Ромен Женвоа заби първия си гол за сезона. Последваха два жълти картона на Гомис за нарушения срещу Пайе и футболистът на Ница остави отбора си с човек по-малко. В 73-ата минута Плеа подаде на Никлас Хулт и той направи 2:0 за "орлетата". Силите на марсилци стигнаха само за почетно попадение на Флораин Товен в 73-ата минута.