Краев измъкна Левски срещу украинци (видео)

Отборът на Левски започна с равенство поредицата от контролни срещи на подготвителния си лагер в Турция. “Сините” стигнаха до 1:1 с украинския Ворскла Полтава, след като губеха заслужено на почивката. Вадим Сапай вкара първото попадение във врата на Боян Йоргачевич в 28-ата минута, а Божидар Краев изравни в 62-ата.

Наставникът Стойчо Стоев бе направил три промени в сравнение с единадесеторката, започнала при победата с
8:0
срещу Вихрен. Веселин Минев замени Мики Орачев, Борислав Стойчев игра на мястото на Аймен Белаид, а Радослав Цонев също стартира от първата минута. Нападателят Валери Домовчийски бе аут поради заболяване.
Столичани играха доста плахо, бавно и еднообразно през първата част, което вбеси треньора им. След неговия разбор през паузата и появата на Илия Димитров и Стефан Велев имаше промяна в облика на тима.

През второто полувреме имаше повече скорост и увереност и заслужено се стигна до изравнителен гол. Талантът на отбора Краев бе автор на спасителното попадение, подобно на контролата с Локомотив (София) в Правец през лятото (1:1), но отнесе доста критики заедно с колегите си от Стоев за представянето си през първите 45 минути.

В 5-ата минута пред Луис Педро се откри отлична възможност да се разпише, но крилото не успя да преодолее вратаря, след като бе изведен очи в очи с него. В следващите минути играта бе равностойна и без положения пред двете врати.
В 28-ата минута украинците се възползваха от неубедителна игра на "синята" защита и успяха да поведат в резултата. Сапай се разписа с мощен удар.
Българският тим започна по-силно втората част, но Педро отново не бе точен в 50-ата минута. В 62-ата обаче негов шут бе избит, топката попадна в Краев и младокът с хубав удар изравни резултата.
В 70-ата минута Олег Мишченко се измъкна от двама бранители на Левски и стреля, но Пламен Илиев успя да спаси. Десет минути по-късно "сините" можеха да поведат, но удар на Роман Прохазка бе блокиран.  Стефан Велев бе фаулира в 81-ата минута в наказателното поле на 8-ия в Украйна, но рефера вместо дузпа свири нарушение в атака. Малко преди края Янузи от Ворскла нацели лявата гредата и срещата завърши без победител.
Двубоят бе изгледан заедно от Георги Иванов-Гонзо и Ивайло Петев. Втората контрола на Левски в Анталия ще е на 24-и януари срещу Карабах от Азербейджан.

ЛЕВСКИ - ВОРСКЛА 1:1

0:1 Сапай (28)

1:1 Краев (62)