Елче избяга от опасната зона (видео)

Отборът на Елче записа четвъртата си победа от началото на сезона и благодарение на нея се отлепи от дъното на класирането в Примера. Срещу гостуващия Леванте съставът, воден от Фран Ескриба, се наложи с 1:0 и продължи положителната си серия, след като в предишния кръг изненада Атлетик Билбао на "Сан Мамес". Леванте остана на предпоследното 19-о място с едва 16 точки.
Единственият гол в мача отбеляза Джонатас в 12-ата минута. Той се разписа с глава след перфектно центриране на Аарон Нигес. По това време гостите вече бяха в намален състав, защото Давид Наваро беше изгонен в 6-ата минута за гневна реакция. В средата на първото полувреме Елче получи и дузпа за нарушение на Лукас Винтра срещу Джонатас, но Диего Мариньо изби удара на Файсал Фажир.

Домакините пропуснаха и други добри положения, а Леванте чакаше своя шанс на контраатака. В 71-ата минута тимът от Валенсия също спечели дузпа за фаул на Дамиан Суарес срещу Виктор Касадесус. Рубен Гарсия обаче се поддаде на напрежението и вратарят на Елче Пжемислав Титон се превърна в герой за своя отбор, спасявайки изстрела му.