ПСЖ се върна към победите (видео)

Отборът на Пари Сен Жермен победи с 4:2 Евиан Тонон-Гайяр в мач от 21-ия кръг на Лига 1. Успехът не дойде лесно за парижани, след като гостите от Горна Савоя затрудниха доста играчите на Лоран Блан, но в крайна сметка ПСЖ показа, че притежава по-голяма класа и заслужено взе трите точки. Това бе първа победа за шампионите от три мача насам в първенството, след като преди това бяха записали две загуби - от Гинган и Бастия и равенство с Монпелие.

Резултатът бе открит за гостите от ветерана Седрик Барбоса в 14-ата минута. 38-годишният халф прониза Салваторе Сиригу с далечен удар, при който италианецът не се справи много добре. В средата на полувремето ПСЖ наложи тотален натиск и само в рамките на две минути вратарят на гостите Бенжамен Льороа спаси на три пъти вратата си. В крайна сметка обаче в 30-ата минута Давид Луис изравни. Бразилецът вкара с глава след центриране от корнер. Осем минути по-късно ПСЖ стигна до пълен обрат. Марко Верати се оказа на добра позиция в наказателното поле и даде преднина на парижани.

В началото на втората част Евиан тръгна по-смело напред и в 64-ата минута стигна до изравняване. При едно центриране от фаул Грегори ван дер Вийл си отбеляза автогол с глава. Все пак ПСЖ успя да се съвземе скоро и десетина минути по-късно Хавиер Пасторе даде нова преднина на тима си. Аржентинецът засече в мрежата пас на Лукас Моура. В самия край на мача пък резервата Единсон Кавани подпечата победата на парижани, след като се възползва от пас на Златан Ибрахимович, който го изведе на чиста позиция.

Така Пари Сен Жермен се изравни с Олимпик Марсилия на втората позиция в подреждането с актив от 41 точки. ОМ обаче е с мач по-малко, тъй като по-късно днес приема Гинган. Евиан пък е в зоната на изпадащите с 20 точки и 18-а позиция.