Лацио отвя Торино по пътя към сблъсъка с Милан (видео)

Отборът на Лацио се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на Италия след победа с 3:1 като гост над Торино. Римските "орли" дължаха реванш на феновете си, след като през уикенда изпуснаха аванс от два гола в дербито срещу Рома, и бързо показаха, че са по-стойностният тим. С голове на Балде Кейта и Мирослав Клозе до почивката Лацио поведе с 2:0. "Биковете" върнаха едно попадение чрез Хосеф Мартинес, но точен удар на Кристиан Ледесма от дузпа в 57-ата минута сложи точка на спора.

В следващия кръг съперник на Лацио ще е Милан. Вчера "росонерите" елиминираха трудно Сасуоло след успех с 2:1 на "Джузепе Меаца".

Стефано Пиоли заложи на повечето от резервите си, докато съставът на Торино беше близо до оптималния си вид. В атака за гостите започнаха Кейта и Клозе, като и двамата успяха да се разпишат още през първото полувреме. В 13-ата минута 19-годишният Кейта преодоля Никола Максимович и реализира третия си гол в турнира този сезон. Малко по-късно домакините претендираха за дузпа, след като удар на Камил Глик срещна ръката на Абдулай Конко, но реферът си замълча. В 29-ата минута Кейта комбинира с Клозе и германският ветеран вкара първия си гол в официален мач от 3 ноември.

В 49-ата минута Мартинес се измъкна от защитата на Лацио и върна интригата, но много скоро гостите стигнаха и до трети гол. Вратарят на Торино Даниеле Падели фаулира Клозе в наказатленото поле и беше изгонен, а опитният Ледесма не сбърка от бялата точка.

През второто полувреме дебют за Торино направи новото попълнение Макси Лопес. На почивката аржентиенцът смени Амаури.

ТОРИНО - ЛАЦИО 1:3 (0:2)
0:1 Кейта (13)
0:2 Клозе (29)
1:2 Мартинес (49)
1:3 Ледесма (57) д.