Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Възходът на Гинган продължава и през новата година

Отборът на Гинган победи с 2:0 Ланс в мач от 20-ия кръг на Лига 1 и така вече има четири победи и едно равенство в последните си пет двубоя в шампионата на Франция. Резултатът бе открит от Кристоф Маднан в 17-ата минута, когато нападателят се възползва от грешка в защитата на гостите и с мощен шут вкара. В средата на втората част пък Клаудио Бовю удвои от дузпа. По този начин бретанците се изкачиха на 13-а позиция в класирането с актив от 25 точки. Ланс пък е в опасната зона с 19.

Лил продължава с плавния си възход и постигна втора победа с 1:0 в рамките на три дни. През седмицата "кучетата" надиграха с този резултат Каен в отложен мач, а днес се наложиха минимално над Каен. Единственото попадение падна в средата на първата част, когато Нолан Ру намери Майкъл Фрай в малкото наказателно поле и швейцарецът засече топката във вратата. Гостите от Нормандия бяха допълнително затруднени от нелеп инцидент в началото на мача, когато двама техни футболисти - Алеадин Яхиа и Слоан Приват си сблъскаха главите в опита си да играят за висока топка и и двамата бяха принудително заменени. Лил заема 11-о място в подреждането с актив от 27 точки, докато Каен е на дъното с 15.

Ница стигна до победа с 3:1 на Лориен. "Мерлузите" откриха резултата с ефектна задна ножица на Бенжамен Жано, но с попадения на Ерик Ботеак от дузпа, Алекси Босети и Карлос Едуардо "орлетата" обърнаха резултата. Така Ница е на 12-о място с 25 точки, докато Лориен е с пет по-малко на 16-о място.

Евиан Тонон-Гайяр и Рен завършиха наравно 1:1. Бретанците пропуснаха да открият резултата в началото на втората част, след като Ола Тойвонен пропусна дузпа. Скоро след това домакините стигнаха до попадение, след като Адриен Томасон реализира. Бързо обаче Пол-Жорж Нтеп изравни, с което донесе и точката на тима си. Рен е на девето място с 29 точки, докато тимът от Горна Савоя е 17-и с 20.