Реал Мадрид с втори шамар за 4 дни, Атлетико почти изхвърли "белите" от Купата (видео+галерия)

Носителят на Купата на краля Реал Мадрид е на крачка от отпадане след загуба с 0:2 от Атлетико Мадрид в първа 1/8-финална среща от турнира, играна на "Висенте Калдерон". "Рохибланкос" нанесоха своя удар след почивката след голове на Раул Гарсия (58 - дузпа) и Хосе Хименес (76). Така "лос бланкос" загубиха за втори пореден път, след като преди това имаха 22 поредни победи. Реваншът е след седмица край Чамартин.

Фернандо Торес очаквано попадна в стартовия състав на "дюшекчиите". Диего Симеоне заложи на голям брой резервни футболисти като Хесус Гамес, Лукас и Саул, запазвайки силите на Хуанфран, Гилерме Сикейра и Коке. Карло Анчелоти даде почивка на Кристиано Роналдо. В състава на италианеца място намериха Алваро Арбелоа и Сами Кедира. Ел Чоло подреди 4-4-2, а Карлето - 4-3-3.

Атлетико - Реал Мадрид Дуелът започна със страхотно положение пред символичните гости от "Сантиаго Бернабеу". Още в 45-ата секунда Ян Облак показа рефлекс и изби топката след остър удар с глава на Серхио Рамос. Капитанът на "белите" в днешния мач традиционно спечели въздушната битка при корнер и насочи топката в средата на вратата, неуспявайки да отбележи. Тимът на Анчелоти наложи териториален превес в началните минути, докато "червено-белите" чакаха шансове на контри.

Атлетико - Реал Мадрид В първите десетина минути идолът Торес се отличи единствено с две засада и три нарушения във вреда на своя състав. До края на полувремето също не направи нищо запомнящо се. В 13-ата Бейл прати топката в мрежата, но попадението правилно не беше зачетено заради явна засада. В следващата минута Гризман се изправи срещу Кейлор Навас, но не затрудни особено костариканеца с изстрела си в близкия ъгъл. При изпълнението на корнер Сами Кедира и Раул Гарсия се сдърпаха здраво, а съдията Клос Гомес не ги наказа.

Атлетико - Реал Мадрид В 21-ата Рафаел Варан загуби топката в опасна близост до пеналта, Гризман навлезе в наказателното поле, след което френският бранител поправи грешката си с жертвен шпагат. В 33-ата шут на Гарсия беше спрян от тялото на Марсело. Три минути по-късно Кедира можеше да насочи по-точно с глава - аут над гредата. В 39-ата и Бензема изпробва изстрела си - изритана топка от 19 метра, попаднала в ръцете на Облак. Реал застрашаваше по-често вратата на съперника, но не стигна до чисти положения освен това на Рамос.

Атлетико - Реал Мадрид - 2:0 "Лос бланкос" стартираха и втората част по-активно. В 47-ата минута останаха съмнения дали имаше засада на Хамес Родригес. Страничният рефер спря акцията на еврошампионите. В 52-ата Марсело хвърли дълъг пас в наказателното поле, Гарет Бейл насочи от въздуха, а топката премина на сантиметри от гредата.

Атлетико - Реал Мадрид - 2:0 В 57-ата реферът свири дузпа за домакините след държане с ръце в наказателното поле между Рамос и Раул Гарсия. "Осмицата" на "дюшекчиите" падна в наказателното поле и минута по-късно реализира хладнокръвно от бялата точка - 1:0. Ел Чоло извади Торес, пускайки Коке, а Анчелоти хвърли в боя Кристиано Роналдо за сметка на Хамес Родригес.

Атлетико - Реал Мадрид - 2:0 В 74-ата минута CR7 изненада всички с много слабо изпълнение на фаул. Топката почти излезе в тъч, след като тупна няколко пъти. В 76-ата Реал Мадрид получи втори тежък удар. След изпълнение на корнер Хосе Мария Хименес стреля неспасяемо за Навас с глава, насочвайки топката в далечния ъгъл - 2:0. До края на двубоя така и не се стигна до достатъчно опасен завършек на атака.

Атлетико - Реал Мадрид - 2:0 Така Атлетико победи за втори път през сезона своя градски съперник. Победителят от този дуел за Купата на краля ще се изправи срещу продължилия напред от двойката Барселона - Елче. Любопитното е, че идната неделя "лос колчонерос" гостуват на "Камп Ноу" в среща от Примера дивисион.

АТЛЕТИКО МАДРИД - РЕАЛ МАДРИД - 2:0
1:0 - Раул Гарсия (58 - дузпа)
2:0 - Хосе Хименес (76)

Атлетико: Облак; Гамес, Годин, Хименес, Лукас; Раул Гарсия, Марио, Габи, Саул (67 - Арда Туран); Гризман (75 - Манджукич), Торес (59 - Коке);
Реал Мадрид: Навас; Арбелоа (83 - Карвахал), Варан, Рамос, Марсело; Кедира, Кроос, Иско; Бейл, Бензема (76 - Хесе), Хамес (63 - Кристиано Роналдо).