Сръбски национал е новият вратар на Левски

Новият вратар на Левски е бивш сръбски национал. Това е 32-годишният Боян Йоргачевич, който вече е в София и ще пристигне на “Герена” със статут на свободен агент, ако мине успешно медицински тестове. Договорът му ще бъде за 1,5 години.

Йоргачевич има и белгийски паспорт, след като е прекарал шест сезона в Белгия - между 2007 и 2013 година. Четири от тях в Гент, а останалите два в Брюж. С първия тим дори игра в двата мача с Левски в груповата фаза на Лига Европа през сезон 2010/2011 година, когато на “Георги Аспарухов” допусна три гола във врата си при победата на столичани с 3:2. Тогава попаденията бяха дело на Жоазиньо, Гара Дембеле и Сержиньо Грийн. Сърбинът игра пълни 90 минути и при загубата на “сините” с 0:1 в Гент на заснежения терен.

През миналият сезон бащата на четири деца, игра във втора дивизия на Турция за екипа на Ерджийесспор, където записва 19 срещи. От лятото той е свободен агент и не е играл никъде.

Историческа победа за Левски срещу Гент - 3:2 Йоргачевич има седем срещи за националния отбор на Сърбия, като пази 90 минути при победата на западните ни съседи в контролата на “Васил Левски” с 1:0 през ноември 2010 година. Именно това бе първото поражение за “трикольорите” под ръководството на Лотар Матеус.

Историческа победа за Левски срещу Гент - 3:2 Неговият мениджър в момента Урош Голубович - бившият вратар на Литекс, Локомотив (София) и Лудогорец, се договори за личните му условия с Георги Иванов-Гонзо по-рано през деня.