Възходът на Монако продължава

Отборът на Монако записа четвърта поредна победа в шампионата на Лига 1. Монегаските излъгаха с 1:0 като гост Метц в мач от 19-ия кръг на надпреварата. Единственото попадение бе дело на Яник Ферейра Караско десетина минути преди края на срещата. Българинът Димитър Бербатов бе извън групата на тима, след като все още лекува контузия в ханша.

През първата част домакините бяха по-близо до гола, след като Хуан Фалкон и ветеранът Флоран Малуда имаха положения да открият за домакините, но не успяха. Антони Мартиал пък пропусна най-доброто положение за монегаските, след като негов удар мина покрай вратата.

През втората част Монако показа, че е по-опитният тим и успя да стигне до успеха, след като при една контраатака резервата Ласина Траоре намери Ферейра Караско на чиста позиция и белгиецът донесе победата с точен удар.

По този начин Монако се изкачи на пето място в класирането с актив от 32 точки. Метц пък остава в опасната зона с едва 19.