Атлетико отново се изложи на "Калдерон", но си уреди среща с Реал Мадрид (видео)

Третодивизионният Л'Оспиталет беше на път да победи Атлетико Мадрид насред "Висенте Калдерон", но реваншът от 1/16-финалите за Купата на краля завърши 2:2. И двата гола за "дюшекчиите" отбеляза Марио Манджукич, а Рубен Алкарас изигра мача на живота си и на два пъти успя да простреля Ян Облак.

Все пак, с общ резултат 5:2 Атлетико се класира за осминафиналната фаза, където ще срещне градския си съперник и настоящ носител на трофея Реал Мадрид. Във втори пореден двубой обаче шампионът на Испания не спечели на своя стадион, след като през уикенда загуби с 0:1 от Виляреал в Примера.

Убедителната победа като гост преди две седмици позволи на Диего Симеоне да запази силите на звездите си и от обичайните титуляри днес започнаха само Коке и Манджукич. Именно хърватинът откри резултата в 19-ата минута. Тогава рикоширал удар на Марио Суарес позволи на топката да стигне до Манджукич и той с лекота заби 13-ия си гол с фланелката на Атлетико.

До почивката домакините направиха няколко пропуска, но като цяло играеха на ниска скорост и без особено желание. Футболистите на Л'оспиталет имаха възможност да изравнят в 32-ата минута, но Ян Облак спаси удара на Жоел.

Второто полувреме започна в същото лежерно темпо. Раул Хименес можеше да удвои преднината на "дюшекчиите", но шутира неточно след пас на Манджукич. В 67-ата минута Коке намери Саул на далечната греда, но той не успя да прати топката във вратата. Малко по-късно Рубен Алкарас от гостите стреля, топката рикошира в защитник и прехвърли Облак за 1:1.

Равенството не се задържа дълго. В 76-ата минута Коке центрира и Манджукич с красив плонж опъна мрежата. Още по-впечатляващо обаче беше изпълнението, с което Алкарас оформи крайния резултата в 85-ата минута. 23-годишният футболист на Л'Оспиталет изстреля истински снаряд от 35 метра и не остави никакъв шанс на Ян Облак. Сензацията можеше да стане пълна в последните секунди, но стражът на Атлетико попречи на съотборника си Кейта да си вкара куриозен автогол.

АТЛЕТИКО МАДРИД - Л'ОСПИТАЛЕТ 2:2 (1:0)
1:0 Манджукич (19)
1:1 Алкарас (68)
2:1 Манджукич (74)
2:2 Алкарас (85)

* Атлетико се класира за осминафиналите с общ резултат 5:2