Сан Лоренсо си уреди среща с Реал като подарък за рождения ден на Папата (видео)

Любимият отбор на Папа Франциск Сан Лоренсо му поднесе хубав подарък за рожденя му ден, като победи с 2:1 след продължения Оукланд Сити в полуфиналния сблъсък на Световното клубно първенство. Така аржентинският тим си уреди среща с европейския клубен шампион Реал (Мадрид) на финала на турнира, който ще се играе в събота вечер.

Сан Лоренсо пръв откри резултата в мача в добавеното време на първото полувреме. Тогава Емануел Мас проби отляво и върна за Пабло Бариентос, който овладя и от воле заби топката във вратата за 1:0.

Оукланд обаче показа характер и в 67-ата минута стигна до изравняване. Де Врийс бе изведен в наказателното поле, но той хитро пропусна за Анхел Берланга, който от труден ъгъл успя да прати кълбото в мрежата за 1:1.

Този резултат се запази до края на редовните 90 минути и се наложи да се играят продължения. Още в 93-ата минута обаче Сан Лоренсо отново излезе напред в резултата като защитник подари топката на Мауро Матос в наказателното поле, а той със силен удар доведе нещата до 2:1.

Този резултат се запази до края на мача и класира аржентинския тим на финала на турнира за пръв път в историята му, където той ще трябва да се бори с Реал (Мадрид) в опит да грабне трофея. Във вторник "белият балет" се разправи с мексиканския Крус Асул, като го елиминира с успех с 4:0.