Щуро 4:4 на "Местайя" с много съдийски гафове (видео)

Отборите на Валенсия и Райо Валекано направиха запомнящо се 4:4 в среща реванш от 1/16-финалите за Купата на краля, играна на "Местайя". "Бяло-черните" от средиземноморския град се класираха напред с общ резултат 6:5. Двубоят предложи много обрати, подпомогнати и от съдийски грешки. Редовен гол на Жонатан Перейра не беше зачетен в 35-ата минута, а три минути по-късно футболистът реализира гол от засада. Последният осми гол пък падна след фаул на Шкодран Мустафи срещу вратаря Кристиан Алварес. Тимът на Нуно Санто отбеляза първи в осмата минута, но набързо изостана до 1:3 в 38-ата минута. "Бланкинегрос" успяха да се върнат в срещата и при 2:4.

Още в третата минута Даниел Парехо беше близо до попадение, а Кристиан Алварес изби в корнер. В осмата Родриго Морено направи впечатляващ рейд, влезе навътре в наказателното поле и уцели близката греда. Пако Алкасер беше на правилното място и добави в мрежата. Отговорът на гостите от "Вайекас" беше красноречив, категоричен и неочакван.

В 21-ата минута Хозабед Санчес изравни с глава, оставен сам. Три минути по-късно общият резултат от елиминацията беше изравнен, след като Алехандро Посуело изстреля топката извън наказателното поле - 1:2. В 35-ата Жонатан Перейра опъна мрежата, но след вдигнат флаг за засада. Повторенията показаха, че няма такава. В 38-ата съдиите възнаградиха Жонатан с гол, този път от нерегистрирана засада. Бързакът се разписа след грешка в защитата на "прилепите" и битка очи в очи с Йоел Родригес.

Любопитното е, че домакините направиха тройна смяна на почивката. Секунди след началото на второто полувреме Хорхе Морсийо си отбеляза автогол след удар на Пабло Пиати. В 52-ата Рубен Везо изби екстремно при страхотен шанс за Посуело. Тимът на Пако Хемес направи 2:4 в 61-ата минута. Адриан Ембарба се разписа след пас на Перейра. В 65-ата Алкасер отбеляза втория си гол в срещата след пробив на Родриго Морено, връщане назад към Родриго де Паул и нова голова добавка на Пако - 3:4.

"Лос че" успяха и да изравнят резултата в търсене на класиране за 1/8-финалите. В 71-ата минута Родриго Морено този път беше на точното място за добавка след неуспешен първи опит на Шкодран Мустафи. Повторенията обаче показаха, че има нарушение на германския национал срещу вратаря на "пчеличките". В 81-ата голмайсторът Родриго беше изгонен с директен червен картон за удар без топка. До края на двубоя обаче играчите на Райо нямаха сили и не направиха нищо запомнящо се.

На 1/8-финалите валенсианци ще срещнат победителя от двубоя Еспаньол - Алавес.

ВАЛЕНСИЯ - РАЙО - 4:4 (6:5 общ резултат)
1:0 - Алкасер (8)
1:1 - Хозабед (21)
1:2 - Посуело (24)
1:3 - Перейра (38)
2:3 - Морсийо (46 - автогол)
2:4 - Ембарба (61)
3:4 - Алкасер (65)