Реал Мадрид стъпква съперници и в Мароко, "белите" са на финал (видео+галерия)

Европейският шампион Реал Мадрид разби с 4:0 мексиканския Крус Асул в 1/2-финален дуел от Световното клубно първенство, игран в мароканския град Маракеш. Серхио Рамос (15), Карим Бензема (36), Гарет Бейл (50) и Иско (72) оформиха 21-ата рекордна последователна победа на тима от "Сантиаго Бернабеу". Интересното е, че Кристиано Роналдо не отбеляза тази вечер, но се отчете с две асистенции и възхити с акробатични отигравания. На финала в събота "лос бланкос" ще спорят за трофея с победителя от сблъсъка Сан Лоренсо - Оукланд Сити.

Карло Анчелоти разчиташе на 4-3-3 с любимото си нападателно трио - Гарет Бейл, Карим Бензема и Кристиано Роналдо. Асиер Ияраменди се появи в халфовата линия, където липсваха контузените Лука Модрич и Хамес Родригес.

Реал Мадрид стъпква съперници и в Мароко Срещата започна с невероятен пропуск на Кристиано. В третата минута Даниел Карвахал центрира прекрасно към далечната греда, Тони Кроос върна с глава на три метра от голлинията, а оттам португалецът стреля в ръцете на Корона. В деветата мексиканците имаха добра възможност, но Мариано Павоне не стигна до топката след прекрасния пробив на Рохас. Кълбото остана между нападателя и Икер Касийяс. В 11-ата Бензема стреля от 18 метра много близо до гредата в аут.

В 15-ата "белите" откриха резултата по традиционен начин. Серхио Рамос надскочи всички, вратарят излезе неподготвен и мрежата беше опъната. В 26-ата Гарет Бейл беше ударен с ръка в главата при корнер, но нямаше сериозни последствия. Северноамериканският тим играеше смело и също създаде положения. В 28-ата минута Рохас пое топката на добра позиция и срещна съпротивата на Рамос.

Реал Мадрид стъпква съперници и в Мароко В 31-ата Кроос изстреля марков шут от 19 метра, избит от вратаря. В 35-ата Карвахал направи забележителен пробив отдясно, центрира, а Бензема атакува празното пространство и отбеляза - 2:0 за европейския шампион. В 39-ата съдията даде леко пресилена дузпа след контакт между Рамос и Павоне. Торадо обаче не изпълни по най-добрия начин и Касийяс изби. В 42-ата Асиер Ияраменди подари чудесен шанс за "сините", но Павоне не беше съсредоточен сам срещу Икер.

И през второто полувреме кралят на Европа владееше мача и за миг не изпусна да покаже кой ще се класира за финала. В 50-ата минута испанците покачиха резултата. Кристиано Роналдо качи топката на главата на Гарет Бейл и уелсецът отбеляза от шест метра. В 59-ата CR7 потърси ефекта и изпълни задна ножица, която не затрудни вратаря. В 63-ата най-добрият футболист в света продължи да твори на терена и за малко не отбеляза акробатичен гол в стил "рабона", както го наричат в Испания.

Реал Мадрид стъпква съперници и в Мароко Резервата Барера изненада защитата и Касийяс с шут от 22 метра. Топката не пожела да влезе във вратата, отбивайки се от страничната греда. Пепе имаше късмет да не си отбележи автогол. В 72-ата Роналдо асистира на Иско, който навърза трима защитници и намери десен ъгъл на вратаря ниско долу - 4:0 за Реал. В 84-ата Сами Кедира удари греда след насочване с глава. В 89-ата Роналдо стреля мощно и коварно от фаул, а единственото, което предоврати топката, беше добрата позиция на вратаря.

КРУС АСУЛ - РЕАЛ МАДРИД - 0:4
0:1 - Рамос (15)
0:2 - Бензема (36)
0:3 - Бейл (50)
0:4 - Иско (72)