Емполи и Торино не се победиха

Емполи и участникът в Лига Европа - Торино, завършиха 0:0 в среща от 15-ия кръг на Серия А. Двата отбора остават във втората половина на класирането, като гостите се придвижиха с точката над опасната зона.

Домакините от Емполи имаха надмощие през по-голямата част от мача, но не успяха да запишат победа след два пълни успеха и две равенства в последните си четири мача. Те създадоха повече чисти положения на стадион Карло Кастелани, а защитникът на Торино Понтус Янсон беше отстранен в 90-ата минута с втори жълт картон.

Матиас Вечино с изстрел от 30 метра едва не откри резултата за Емполи, а шут от фаул на Симоне Верди беше спасен от вратаря Жан-Франсоа Жиле. Тосканците от Емполи събраха 16 точки от 15 мача, две след Интер, който по-късно днес гостува на закъсалия Киево. Торино има 14, с 1 повече от Киево, и две над опасната зона.