Литекс завърши годината с убедителна победа

Отборът на Литекс разби с 4:1 Хасково като гост в среща от 19-ия кръг на "А" група. Пламен Гълъбов (12'), Армандо Ваюши (33') и Вилмар Джордан (53', 59') се разписаха за "оранжевите", а Димитър Алексиев в 90-ата минута отбеляза почетно попадение.

Ловчанлии овладяха инициативата от самото начало на последния си двубой за годината и още в 1-ата минута Джордан стреля към вратата, но не успя да отбележи. В 9-ата минута неуспешен удар отправи и Румен Руменов. Три минути по-късно обаче Васил Божиков засече с глава центриране от ъглов удар, Николай Банков изби, но право в краката на Гълъбов, който нямаше проблем да вкара от няколко метра.

"Оранжевите" продължиха да доминират и в 33-ата минута Данило Асприля проби отдясно и центрира остро, а в наказателното поле Ваюши засече за 2:0 в полза на Литекс.

В 40-ата минута играчите на Хасково отправиха първи удар по посока вратата на гостите, но Костадин Ничев прати кълбото в аут.

Нищо на терена не се промени и след почивката. Ловчанлии отново диктуваха събитията срещу немощния си съперник и логично стигнаха до нови голове. В 53-ата минута капитанът Страхил Попов намери Джордан в наказателното поле и колумбиецът се разписа с глава. Шест минути по-късно голмайсторът на тима вкара отново след асистенция на Ваюши.

В 71-ата минута "оранжевите" организираха скоростна атака, която премина през Джордан и Кирил Десподов, но силният завършващ удар на Ваюши мина над вратата. До края на мача Попов също пропусна да направи успеха на тима си още по-убедителен.

В последните секунди на срещата домакините успяха да стигнат до почетно попадение, а негов автор стана Алексиев.