Французин разпиля Левски, "синият" терор на "Овча Купел" за Славия свърши (видео+галерия)

Френският футболист на Славия Жереми Манзоро записа името си със златни букви в историята на клуба, след като сам разпиля Левски на “Овча Купел” при успеха с 3:1 от 18-ия последен кръг на първенството за 2014 година. Най-старият столичен тим спечели първото си домакинство срещу “сините” от 1989 година (б.а. тогава отново с 3:1) след 25 такива в “А” група и първо на стадион “Славия” от 28 мача в родния елит, като за последно това се бе случвало през сезон 1964/1965 г. Загубата за Левски е под №7 за "сините" през сезона и втора поред след Черно море (0:1).

Героят Монзоро, който до днес нямаше гол за клуба, отбеляза хеттрик. Така футболистът вече има три попадания, колкото имаше през целия минал сезон в Черноморец. Той бе точен в 43, 68 и 88-ата минута, а Валери Домовчийски от дузпа бе точен в 54-ата минута за 1:1.

Преди това Аймен Белаид (45) бе изгонен, а в 85-ата минутаа и Диего Фераресо напусна след два жълти картона. Първите 20 минути "сините" имаха предимство, но без да създадат реална опасност за гол. Въпреки това гостите имаха претенции за дузпа след нарушение срещу Божидар Краев. Първият удар бе на Валери Домовчийски в 22-ата минута, но Георги Петков без проблеми улови.

Последва опасно центриране пред Пламен Илиев, а след това "сините" имаха претенции за спряна голова атака от Кабаков. Борислав Стойчев с глава стреля в аут от отлична позиция. Най-чистата позиция пропусна Луис Педро, който сам срещу Петков го прехвърли, но Домовчийски не стигна до топката.
В 43-ата минута Славия поведе с красив гол от фаул на Жереми Манзоро от фаул. Нарушението на границата от наказателното поле извърши Пламен Крумов. Голът бе първи за френския футболист.
Аймен Белаид направи поредната си глупост в продължението на първата част. Бранителят вкара топката във вратата на "белите" с ръка, след като пет минути по-рано си изпроси още по-глупав жълт картон за разправия. Кабаков му показа втори жълт картон и съответно червен, който е негов втори за този сезон.
Второто полувреме започна с ново положение за "белите", но Радослав Василев сам срещу Илиев пропусна. Мирослав Иванов смени Пламен Крумов в 52-ата минута и с първото си докосване бе спънат за дузпа от Владимир Семерджиев. Домовчийски застана зад топката и реализира със своя пети гол в първенството. Димитър Пиргов и Станислав Генчев влязоха на мястото на Фернандер Касай и Душан Савич. Домовчийски пропусна в 58-ата минута.
Манзоро отново даде преднина на домакините в 68-ата минута, след като проби отляво и със слаб удар от 18 метра се разписа. Пламен Илиев определено можеше да се намеси доста по-добре в тази ситуация.
Гонзо замени моментално Педро с младока Илия Димитров. Именно той можше да изравни при меле пред Петков, но стеля лошо. Домовчийски и Прохазка също пропуснаха. Диего Фераресо бе изгонен в 85-ата минута за втори жълт картон срещу Миро Иванов. Три минути по-късно Стойчев сбърка с центрирането си и последва светкавична контраатака, която завърши с трети гол на Манзоро, който записа хеттрик и спря кошмарната серия на Славия срещу този противник.
Победата бе първа за Славия в първенството срещу Левски от 2003 година, когато тима спечели с 2:1 на "Георги Аспарухов", след което последваха 23 мача без победа - 18 загуби и пет равенства.
Тимът на Иван Колев вече е девети с актив от 20 точки, докато 26-кратните шампиони са шести с 28 точки и голова-разлика 24:24.
Най-хубавата новина за Гонзо и играчите му, че мачовете за 2014 година свършиха и ще имат над два месеца, за да се опитат да се стабилизират и да направят някакви промени.