Ланс измъкна точка в дербито в последната минута (видео)

Дербито на Северна Франция между Ланс и Лил завърши без победител. В мача от 17-ия кръг на Лига 1 двата тима приключиха наравно 1:1. Гостите могат да съжаляват за изпуснатата победа, тъй като до самия край на двубоя водеха с 1:0, но в крайна сметка не съумяха да запазят преднината си.

През първата част Ланс беше по-активният тим, но така и не успя да създаде нещо опасно пред вратата на Винсент Ениеама. Лил от своя страна също не застраши вратата на противника. Веднага след подновяването на играта обаче Лил нанесе своя удар, след като многоходова комбинация позволи на Нолан Ру да изведе на стрелкова позиция Идриса Гана Гай, който откри за "кучетата". Последва нов натиск на Ланс, но чистите положения отново бяха малко. Така се стигна до 92-ата минута, когато Адамо Кулибали успя да засече с глава едно центриране отляво и така донесе точката на домакините.

Така Лил няма победа от цели осем мача. Последният успех на играчите на Рене Жирар беше на 27 септември - 1:0 над Бастия. "Кучетата" са на 15-о място с 18 точки. Ланс пък е в опасната зона с три по-малко.