Атлетико взе пестеливо гостуването във Валенсиана

Шампионът на Испания Атлетико Мадрид спечели с 2:0 гостуването си на Елче в двубой от 14-ия кръг на Примера, игран във валенсианското градче. Хосе Мария Хименес (16) отбеляза гол при сериозни съмнения за засада. В 53-ата Марио Манджукич отбеляза дежурния си гол за мадридчани и затвърди победата, която изкачи временно тима на втора позиция. Срещата не се отличи с много голови положения, а шампионите показа традиционна ефективност.

Антоан Гризман остана на пейката след силния си мач през седмицата. Диего Симеоне отново възложи доверието си върху Марио Манджукич и Раул Гарсия в предни позиции.

Срещата започна в спокойно темпо и с опознавателни действия. Привидно домакините играеха по-често с топката, докато шампионът на Испания изчакваше търпеливо. "Рохибланкос" удариха своя опонент при първата опасна атака.

В 16-ата минута Арда Туран получи топката по-скоро в засада, подаде в наказателното поле към Хосе Мария Хименес, който шутира великолепно от ждроб и заби топката в близкия горен ъгъл - 0:1. След попадението играта продължи да е скучна и припряна. В 34-ата минута Мигел Анхел Моя спаси изненадващ шут на Файсал Фажир.

Атлетико успя да вкара втори гол с началото на второто полувреме. В 53-ата минута Габи Фернандес асистира прекрасно на Манджукич, който загърби Давид Ломбан и преодоля с удар в близката врата стража Пжежислав Титон. След попадението играта отново продължи да е вяла, а гостите от "Висенте Калдерон" хитро извършваха нарушения далеч от наказателното си поле. В 66-ата минута младият нападател на Елче Франко Фрагапоне направи официалния си дебют в испанския елит.

Победата е десета за Атлетико в Примера и трета последователна. Елче, за който не игра бившият футболист на Левски Гари Родригес, е в зоната на изпадащите.