Локо (Сф) излезе на трето място в "А" група

Отборът на Локомотив (София) победи с 2:0 Марек в мач от 18-ия кръг на "А" група. Ламжед Шехуди се разписа в 84-ата минута, а Йордан Тодоров вкара в добавеното време. Победата прати "червено-черните" на трето място в класирането след издънките на Берое и Левски.

Локо (Сф) - Марек

Първата по-сериозна възможност в срещата изненадващо бе създадена от гостите, но удар с глава на Димитър Димитров в 14-ата минута не намери очертанията на вратата. "Железничарите" отвърнаха с неточен изстрел на Шехуди в 25-ата минута. В самия край на първата част Марко Ранджелович подаде към Владислав Романов, но крилото не успя да продолее вратаря Емил Михайлов, въпреки че бе изведен очи в очи с него.

"Червено-черните" владееха инициативата и след почивката, но трудно стигаха до положения. Пропуски направиха Иво Иванов и Преслав Йорданов. В 73-ата минута гостите останаха с човек по-малко след втори жълт картон на резервата Златко Бонев.

След това столичани наложиха още по-сериозен натиск и успяха да стигнат до победата в 84-ата минута. Автор на ценното попадение стана Шехуди, като това бе негов шести гол за сезона.

В добавеното време "железничарите" отбелязаха още веднъж. Тодоров успя да се разпише секунди след появяването си в игра. Той се възползва от излизането на Михайлов, който бе отишъл да скача при ъглов удар в полето на Локомотив и на празна врата вкара.

снимки: Емона Цончева/Sportal.bg