Резервите на Реал Мадрид изковаха 5:0, Хесе се завърна с гол (видео+галерия)

Носителят на Купата на краля Реал Мадрид се класира за 1/8-финалите след домакински успех с 5:0 над третодивизионния Корнейя в среща реванш от турнира. Първият мач завърши с победа 4:1 за "белите". Хесе Родригес се завърна тази вечер за радост на "Сантиаго Бернабеу" след осеммесечно лечение на конузия. Той успя и да отбележи в 78-ата минута, а другите голове вкараха Хамес Родригес (16 и 34), Иско (32) и Борха Лопес (60 - автогол). Гостите изпуснаха дузпа в 15-ата минута. В следващия кръг "лос меренгес" ще имат много тежко препятствие, ако не се стигне до бомбастична изненада - Атлетико Мадрид.

Днес Карло Анчелоти даде почивка на голяма част от основните си играчи. Любопитното е, че на вратата застана третият вратар Пачеко. В нападение се разчиташе на Хамес Родригес, Хавиер Ернандес и Иско.

Реал Мадрид - Корнейя Гостите от Каталуня започнаха много смело. "Белите" трудно намираха играта си и губеха доста единоборства. След четвърт час игра Боникет беше спънат от Алваро Арбелоа и съдията Гонсалес Гонсалес назначи дузпа. Потърпевшият Боникет изпълни безобразно от бялата точка и топката прелетя почти на метър над гредата.

Реал Мадрид - Корнейя При следващото нападение домакините опънаха мрежата на съперника. Хамес Родригес избяга от защитата, получи от Иско и технично копна над вратаря. Голът даде увереност на европейския шампион и той наложи волята си. В рамките на около сто секунди между 32-ата и 34-ата паднаха нови два гола. Първо Иско получи от Хамес фронтално срещу вратаря и технично копна топката. След това Чичарито подаде акробатично с пета и колумбиецът завъртя топката с изстрел от 20 метра - 3:0.

Реал Мадрид - Корнейя В 50-ата минута Сами Кедира получи тежък удар с рамо в главата. Германецът сякаш загуби съзнание за миг, но успя да се изправи, но не и да продължи играта. На негово място в 57-ата минута влезе един от любимците на "белите" - Хесе Родригес. Канарският нападател се появи на терена за първи от осем месеца след възстановяване от контузия в коляното. Диего Йоренте и Хави Муньос също записаха участие в двубоя.

Реал Мадрид - Корнейя Гостите имаха възможност да отбележат в 54-ата минута, но Начо Фернандес изби след неуспеха на Пачеко. В 60-ата "Бернабеу" видя и четвърто попадение. Чичарито прехвърли вратаря, топката се отклони в напречната греда и влезе след контакт с крака на Борха Лопес. В 68-ата Хесе проби остро, центрира, но Ернандес не достигна до топката.

В 78-ата Хесе успя да направи мача още по-скъп за себе си, след като отбеляза попадение. Иско пробяга десетки метри с топката, подаде надясно към своя съотборник с номер 20 и той реализира с хубав изстрел по диагонала от 12 метра.

Реал Мадрид - Корнейя - 5:0 Така Реал Мадрид чака победителя двойката Оспиталет - Атлетико Мадрид. Следващият мач на "лос бланкос" е в събота срещу Селта от 14-ия кръг на Примера, след което предстои битка на Световното клубно първенство. Хамес Родригес ще има шанс да вкара в пети различен турнир този сезон.