Лориен се отлепи от дъното и запрати там Ланс

С гол на Рафаел Гереро преди почивката отборът на Лориен победи Ланс с 1:0 в аутсайдерското дерби от 14-ия кръг на Лига 1. По този начин домакините се измъкнаха от последното място в класирането, а там се озова днешният им съперник. Гостите играха почти през цялото време в намален състав след червен картон на Лоик Ландре още в 16-ата минута.

Ландре беше изгонен за груб фаул срещу Валентин Лавин, който не можа да се завърне в игра и отстъпи мястото си на Жил Суну. Не след дълго Джордан Аю изведе Гереро на стрелкова позиция и той даде аванс на Лориен.

До почивката, а и след нея домакините направиха много пропуски, които запазиха интригата. Основна заслуга за това имаще и вратарят на Ланс Руди Риу, но въпреки неговите усилия тимът му загуби и със скромните 11 точки се смъкна на дъното в таблицата.