Байер (Л) подчини Хановер като гост (видео)

Тимът на Байер (Леверкузен) надигра с 3:1 като гост Хановер 96 в мач от 12-ия кръг на германската Първа Бундеслига. И четирите попадения бяха реализирани през второто полувреме на двубоя на "HDI Арена". "Аспирините" поведоха с 1:0 с гол на Щефан Кийслинг само минута след началото на втората част. В 58-ата минута Сон Хюн-Мин бе точен за 0:2, но само две минути по-късно Джейхун Гюлселям вдъхна надежда на домакините, отбелязвайки гол за Хановер. В 72-ата минута Карим Белараби попари домакините с гол за 1:3 и оформи крайния резултат в срещата.

Победата позволи на "аспирините" да се изкачат на четвърта позиция в класирането с 20 точки, изпреварвайки Хановер, който се смъкна на пето място с 19 точки. Лидер е Байерн (Мюнхен) с 30 точки, пред Волфсбург и Борусия (Мьонхенгладбах) с по 23.