Байерн затанцува със 7 т. на върха (видео)

Байерн (Мюнхен) не срещна почти никаква съпротива от Хофенхайм и спечели леко с 4:0 у дома в двубой от 12-ия кръг на Бундеслигата. По същото време вторият в класирането Волфсбург загуби с 2:3 като гост на Шалке 04, което увеличи аванса на баварците на върха на 7 точки. Марио Гьотце и Роберт Левандовски вкараха през първото полувреме, а малко преди края се разписаха Ариен Робен и Себастиан Роде.

Джосеп Гуардиола започна едновременно с Франк Рибери и Ариен Робен - нещо, което не беше правил от 29 април насам, когато тимът беше разгромен от Реал Мадрид с 4:0 в Шампионската лига. Голямата радост за феновете обаче беше свързана със завръщането в игра на Бастиан Швайнщайгер, който лекуваше контузия още от Мондиала. Той се появи като смяна в последния четвърт час и така записа първите си минути за сезона.

Привидно спокойният за домакините мач можеше да протече по друг начин, ако още в 9-ата минута Антони Модест не беше пропуснал да вкара 100-процентова възможност за Хофе. Французинът обаче не успя да стреля добре с глава и топката излезе в аут.

Долу-горе същото положение пропусна Томас Мюлер в 16-ата минута. Малко след това и Левандовски не успя да преодолее Оливер Бауман.

В 23-ата минута обаче вратарят на гостите беше изненадан от фамозен изстрел на Гьотце от около 30 метра, който спря в мрежата за 1:0. Това е едва четвърти гол на младия германец в Бундеслигата извън наказателното поле от общо 39.

Попадението вкара играта на Пеп тийм в познатия ритъм и пет минути преди почивката Робен центрира перфектно към Лева, който хладнокръвно вкара за 2:0. По този начин полският реализатор увеличи на 9 головата си сметка срещу Бауман - най-много от всички вратари, срещу които се е изправял.

През втората част Хофенхайм не успя да направи нищо сериозно освен два пропуска на Кевин Фоланд и Адам Салай. В същото време баварците също не успяха да реализират от няколко отлични възможности, преди да дойде 82-ата минута, когато Робен направи 3:0 след двойно подаване с Левандовски. Пет минути по-късно нападателят изведе и резервата Роде за крайното 4:0. В 90-ата минута Роде удари и греда.

В заключителните секунди влезлият като смяна за Хофе Салай беше изгонен с директен червен картон за грубо влизане в крака на Данте.

Във вторник на Байерн предстои гостуване на Манчестър Сити в Шампионската лига, от което обаче не зависи нищо, тъй като момчетата на Гуардиола вече се класираха за фазата на елиминациите.

За Хофенхайм пък това е трета поредна загуба и отборът вече започва да изостава от челните позиции, където беше в началото на шампионата.

Снимка: "Кикер"