Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Голям срам за България, мечтите се изпариха (видео+галерия)

Националният отбор на България отново катастрофира. Този път “трикольорите” на Любослав Пенев стигнаха само до 1:1 с Малта насред празния “Васил Левски” в четвърти мач от европейските квалификации. Въпреки доброто начало днес и попадението на Андрей Гълъбинов още в 6-ата минута, “лъвовете” се провалиха тотално и бяха изпратени с освирквания от около 1000 фенове. Това се случи след изравнително попадение на Фейла от дузпа в 49-ата минута, доста пропуснати положения на нашите, две греди на Гълъбинов и Попов и най-вече след изпусната дузпа в 75-ата от Ивелин Попов.

Така България има вече четири точки и изостава на пет от Норвегия в борбата за третото място.

Любослав Пенев пусна на върха на атаката Андрей Гълъбинов, а капитанът Ивелин Попов, Георги Миланов и Михаил Александров допълваха офанзивното каре в състава ни. В средата на терена действаха Светослав Дяков и Георги Илиев, а четиримата бранители пред вратаря Владислав Стоянов бяха Станислав Манолев, Николай Бодуров, Георги Терзиев и Веселин Минев.

Капитанът Ивелин Попов пропусна да поведе още във втората минута. Андрей Гълъбинов вкара своя първи гол в официален мач в 6-ата минута, след като отблизо засече подаване на Михаил Александров с глава. Гостите имаха претенции за засада, тъй като голаджията бе със сантиметри зад защитата на Малта.

Нова отлична възможност бе пропусната от Гълъбинов в 8-ата минута, когато прехвърли вратата от няколко метра. Попов и после Гълъбинов с глава бяха близо до втори гол. Нападателят на Ливорно удари горната греда със силен удар в 26-ата минута.
Игра с ръка на Георги Терзиев в наказателното поле на "лъвовете" предизвика недоволство в играчите на Малта, които искаха дузпа в 40-ата минута.
Михаил Александров пропусна също да удвои в 44-ата минута.
Началото на втората част почна лошо за България. Грешка в защитата доведе до нарушение на Веселин Минев в наказателното поле и дузпа за Малта. Клейтън Фейла бе точен и изравни в 49-ата минута.
Илиян Мицански и Маркиньос смениха Гълъбинов и Миланов. Последва тотален натиск на "трикольорите", но Хог първо спаси удар на Алекснадров останал сам срещу него в 61-ата минута. Удар с глава на Попов пък се отби в греда в 62-ата минута.
В 75-ата минута Ивелин Попов изпусна дузпа, която бе свирена за нарушение срещу Мицански. Деветката стреля силно над горната греда.
Последваха още няколко мелета и удари към вратата на Хог, но до гол не се стигна.
Така България записа срамно равенство насред София, което е общо трето срещу Малта от 13 мача и голова разлика 44:6. Този тим на Пенев разпиля днешния противник с 6:0 преди година и половина, което показва, че нещо с този отбор се случи. Бъдещето на селекционера отново е под въпрос, като шансовете на остане не са големи.