Испания вкара само три на Беларус (видео)

Испания победи с 3:0 Беларус и измести Украйна от второто място в група "С" на квалификациите за Евро 2016. Двата отбора са с по 9 точки, но испанците имат по-добри показатели. Лидер е тимът на Словакия, който спечели гостуването си на Македония и има пълен актив от 12 точки.

Атаката на испанците поведоха Пако Алкасер и Педро Родригес, който от началото на сезона рядко се появява в игра за Барселона. Иско и Сантиаго Касорла действаха по двата фланга, а в средата на терена си партнираха Коке и Серхио Бускетс.

Домакините бързо овладяха инициативата и заредиха опасни атаки към вратата на Юрий Жевнов. Още в началото Педро пропусна да открие резултата, стреляйки в аут, а след това стражът на Беларус спаси изстрел на Алкасер. В 18-ата минута обаче Иско получи пас от Коке и без да се бави прати топката в мрежата. Само минута по-късно публиката в Уелва ликуваше за втори път. Този път в прегръдките на съотборниците си се оказа Бускетс, след чийто изстрел кълбото леко рикошира в играч на гостите и влетя във вратата на Беларус.

До края на полувремето испанците намалиха темпото, но въпреки това създадоха няколко интересни комбинации, които обаче не завършиха с точни удари.

През второто полувреме домакините отбелязаха само един гол и негов автор стана Педро Родригес в 55-ата минута след пас на Хуанфран. Малко преди това пък Алкасер уцели гредата.