Доби Рабаджиева и Волеро с чисто 3:0 над дебютант в ШЛ

Швейцарският волейболен отбор Волеро (Цюрих), където играе българската националка Добриана Рабаджиева, започна отлично участието си в тазгодишната Шампионска лига. Волейболистките на Волеро надиграха без проблем вкъщи дебютанта в турнира - полския Импел (Вроцлав), с 3:0 (25:19, 25:9, 25:20) в първия си мач от Група "D", игран тази вечер пред близо 1000 зрители.

Доби Рабаджиева изигра силен мач за Волеро и стана втора по резултатност с 12 точки (55% ефективност в атака, 68% позитивно и 41% перфектно посрещане) за успеха. Съотборничките й - сръбската националка Бранкица Михайлович (3 блока и 52% ефективност в атака) и украинката Олесия Рихлюк (1 ас, 1 блок и 44% ефективност в атака) реализираха по 16 точки за победата. За тима на Импел Йоанна Качор завърши със скромните 7 точки.

В следващия кръг Волеро гостува на руския Омичка (Омск), който вчера падна от турския гранда Еджзаджъбашъ ВитрА (Истанбул) с 0:3 гейма. Срещата е на 27 ноември (четвъртък) от 18,00 часа българско време.