Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Нант продължава добрата си серия

Отборът на Нант продължава с отличното си представяне в Лига 1 и победи с 2:1 като гост Каен в мач от 13-ия кръг на френския шампионат. Домакините от Нормандия поведоха в началото на мача с гол на Матийо Дюамел, но малко преди почивката Освалдо Висакарондо изравни. В средата на втората част Жордан Верету донесе победата на "канарчетата".

По този начин Нант вече осем поредни мача няма загуба и заема пета позиция в класирането с актив от 23 точки. Каен пък е на 17-о място с 12.

Тулуза разби с 3:0 Метц след попадения на Пантчи Сириекс, Висам Бен Йедер и Александър Пешич. Победата прати "виолетовите" на десето място със 17 точки, докато Метц има една повече и е на 18-а позиция.

Бастия победи с 2:0 Монпелие в първия мач на тима след оставката на Клод Макелеле, който си тръгна заради слабите резултати на отбора. Двете попадения бяха дело на Гаджи Тало. Успехът прати корсиканците извън опасната зона - на 15-о място с 13 точки. Монпелие пък е на 12-а позиция със 17.