"Бялата" машина от Мадрид пак кове голове и победи (видео)

Лидерът в Примера Реал Мадрид разби с 5:1 гостуващия Райо Валекано в среща от 11-ия кръг на испанското първенство. Гарет Бейл (9), Серхио Рамос (40), Тони Кроос (56), Карим Бензема (59) и Кристиано Роналдо (83) зарадваха с голове "Сантиаго Бернабеу". Алберто Буено се разписа за "пчеличките" в 44-ата минута. Тимът на Карло Анчелоти заработи 13-а поредна победа във всички турнири и продължи да ниже гол след гол.

Интересното е, че на вратата застана Кейлор Навас, а не капитанът Икер Касийяс. Гарет Бейл се завърна в състава след възстановяване, заменяйки Иско. Начо Фернандес влезе в защитния вал на мястото на контузения Даниел Карвахал.

Реал Мадрид - Райо Валекано Първият опасен удар дойде от крака на Кристиано Роналдо в третата минута. Топката тупна пред вратаря Кристиан Алварес, но той улови лесно. В деветата взривната сила и творчеството на "бялото" нападение донесоха първия гол. Кристиано намери Тони Кроос вляво, германецът центрира остро и Бейл се хвърли на шпагат, за да засече топката в мрежата - 1:0 и пети негов гол в шампионата.

Момчетата на Пако Хемес не изневериха на стила си и залагаха на игра с много подавания, превъзхождайки по този показател своя съперник. В 16-ата минута се стигна до кратко разбъркване пред Кейлор Навас, завършило без шут. В 18-ата Лука Модрич отне, Хамес Родригес потърси Кристиано, но след неговия изстрел топката премина прекалено високо. Навас на два пъти изби далечни шутове на Лео Баптищао и Алберто Буено в 21-ата и 22-ата минути.

Реал Мадрид - Райо Валекано В същата 22-а минута "лос меренгес" организираха наглед голова атака, но Кристиано Роналдо беше спрян непозволено от Мохамед Фатау. Това трябваше да е фаул и жълт картон, но съдията Перес Монтеро странно не видя нарушение. В 31-ата резервата Хоакин Руис - Кини центрира, Баптищао засече с глава, след което топката премина на около два метра встрани.

В 38-ата Карим Бензема взе високата топка след корнер, а напречната греда се оказа верен помощник на стража на "пчеличките". В 40-ата резултатът все пак беше покачен след статично положение. Серхио Рамос доста щастливо стреля с крак след корнер, при което топката влетя в горния ляв ъгъл на Алварес - 2:0.

Реал Мадрид - Райо Валекано В 44-ата Навас се справи с нисък изстрел на Тито. При изнасянето на топката Хамес Родригес подари топката на Баптищао в наказателното поле, след което Буено с лекота порази мрежата, за да намали резултати. Секунди преди края на полувремето Гарет Бейл стреля опасно над гредата при изгодна позиция от фаул.

В 53-ата Модрич имаше шанс да се разпише от 15 метра, но топката премина покрай гредата встрани. В 55-ата минута топката беше в мрежата на Кейлор Навас, но при вдигнат флаг за засада. Баптищао беше изпреварил защитата и голът правилно не беше зачетен. При следващата атака преднината на домакините стана по-голяма. Роналдо се пребори за топката и подаде към Тони Кроос, който изстреля топката по забележителен начин от 22 метра. Тя влезе ниско до гредата след прецизен фалц. Това беше първо гол за германския национал с екипа на европейския шампион.

Реал Мадрид - Райо Валекано Четири минути по-късно резултатът вече беше 4:1. Кристиано се опита да нанесе шут, а се получи отлична асистенция към връхлитащия Бензема. Останаха сериозни съмнение за засада. В 69-ата Алварес застана на точното място и спаси удар на Роналдо. В 73-ата Навас сбърка при излизане напред и сантиметри не стигнаха на резервата Алберто Манучо.

В 80-ата Бейл отправи страхотен шут от 21 метра: стражът и горната греда предотвратиха попадение. Кристиано Роналдо също дочака своя гол, който беше под номер 18 в шампионата. Португалецът получи в наказателното поле, финтира съперник и стреля по земя, като топката мина между ръцете и краката на вратаря - 5:1. В края младокът Алваро Медран имаше шанс да се разпише, но този път Алварес запази мрежата си.

Реал Мадрид - Райо Валекано Реал Мадрид се намира в прекрасна форма и за момента не среща сериозни проблеми срещу своите съперници. Предстои двуседмична пауза заради датите на националните отбори.