София Блус постигна дубъл с Купата на България

София Блус спечели юбилейния 20-и турнир за Купата на България по бейзбол и стана четвъртият различен отбор, триумфирал във втората най-престижна надпревара на американската игра у нас. Във финала на ст. "Бейзбол" в Студентски град в столицата вчера "блусарите" надиграха Девълс (Дуп) с 13:9 като гости и заслужиха отличието за първи път в клубната история.

Питчерът Николай Ангелов (W 1-0) изработи 7 ининга и 2/3 за победата, а сменилият го Евгений Черноземски задържа натрупания междувременно аванс с ининг и 1/3 без точка. За "дяволите" на възвишението започна опитният Любомир Георгиев (L 0-1), който затвори 5 ининга със 7 точки, а в оставащите 4 ининга за дупничани хвърля младият Петьо Петков.

И двата отбора бяха извършили миниподвизи ден по-рано, когато успяха да преодолеят 1/2-финалите в турнира. В двубоите, проведени на ст. "Портър Парк" в Благоевград, първо Девълс надви актуалния носител на трофея Атлетик (Сф) със 7:5, а после Блус елиминира шампиона на България Бизони (Бл) с 8:4.

Купата на България е второто отличие на София Блус през сезона, след като по-рано столичани спечелиха и градската надпревара за купа "София". Освен постигнатия дубъл през 2014 г. "сините" играха и в още два финала – на квалификацията за Европейската купа в Атина (Гър), където отстъпиха с 0:4 срещу шампиона на Русия СДЮШОР №42 Москва, и на първенството на България, в който загубиха след 5 мача срещу Бизони.

Именно "бизоните" си остават рекордьор по спечелени титли в създадения през 1995 г. турнир за Купата на България със своите 8 отличия. На второ място във вечната ранглиста е Атлетик (Сф) с 6 трофея, а трети е Девълс с 5.