Нюкасъл шокира носителя на трофея Ман Сити, Давид Силва се контузи (видео)

Отборът на Нюкасъл шокира шампиона на Англия и защитаващ титлата си от турнира "Кепитърл Уан Къп" тим на Манчестър Сити и го изхвърли от надпреварата след успех с 2:0 при гостуването си на "Етихад Стейдиъм". Възпитаниците на Алън Пардю поднесоха голямата изненада на този кръг, благодарение на голове на младия Роландо Аарънс в 6-ата минута на срещата и на Муса Сисоко в 75-ата. Освен поражението, домакините трябваше да преглътнат още един горчив хап, след като още в самото начало на срещата една от звездите в състава на Мануел Пелегрини - Давид Силва, получи контузия на коляното и трябваше да бъде принудително заменен от Самир Насри.

Срещата започна по възможно най-лошия начин за домакините, които бяха заложили на състав с почти всички свои най-добри футболисти, за сметка на "свраките", в чиято формация личаха имената на няколко младоци и резерви като Мехди Абеид, Габриел Обертан, Адам Армстронг и Роландо Аарънс.

Именно роденият в Ямайка Аарънс даде изненадващ аванс на гостите, след като се възползва от грешка на Фернандиньо и излезе сам срещу Вили Кабайеро, за да го преодолее и да открие резултата в полза на Нюкасъл. В секундите след шокиращото попадение, домакините научиха и друга неприятна новина. Оказа се, че малко преди попадението на Аарънс контузия е получил Давид Силва, който трябваше да бъде заменен.

До края на полувремето и след началото на втората част възпитаниците на Мануел Пелегрини установиха сериозен натиск, но срещаха добре подредената отбрана на Нюкасъл, която начело с капитана си Фабрисио Колочини предотврати редица опасности пред Роб Елиът. Самият страж също имаше решителни намеси след удари на Стеван Йоветич и Един Джеко.  При една от многобройните ситуации за гол в полза на домакините игралият на много високо ниво Колочини можеше да си забие ефектен автогол, но прати топката в гредата зад Елиът.

На свой ред и гостите имаха добри положения на контраатака, при едно от които имаха сериозни претенции за дузпа, след като Александър Коларов настигна Сами Амеоби и с шпагат го събори в наказателното поле, но отне и топката. Реферът Стюарт Атуел обаче не отсъди дузпа. Въпреки това гостите все пак вкараха втори гол, като негов автор стана Муса Сисоко. Той се възползва от друга грешка в подреждането на отбраната на домакините, за да се промъкне в наказателното поле и с едно докосване да матира Кабайеро за 0:2.

До края на мача "свраките" продължиха да устояват на натиска на своя опонент, за да се поздравят с победата и да поднесат голямата изненада на този кръг от турнира.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - НЮКАСЪЛ 0:2
0:1 - Аарънс (6)
0:2 - Сисоко (75)