Мицански и Карлсруе аут от Купата на Германия (видео)

Българският национал Илиян Мицански беше титуляр за Карлсруе, но не успя да помогне на тима си да продължи напред в турнира за Купата на Германия. В среща от втория кръг Карлсруе загуби като гост на Кикерс (Офенбах) с 0:1 и напусна надпреварата. Единствения гол в мача отбеляза Бенджамин Пинтол в 62-ата минута.

Мицански беше активен, но не получи много възможности да обстрелва вратата на домакините. В 61-ата минута удар на Кристиан Капек от Кикерс (Офенбах) срещна гредата, а секунди по-късно Пинтол вкара гола на победата след асистенция на Клаус Гясула.

Хановер 96 отпадна след загуба с 0:2 от Аален. Втородивизионният тим поведе в 24-ата минута с авогол на Джейхун Гюлселям, а в средата на второто полувреме Михаел Клаус оформи крайния резултат след подаване на Доминик Дрекслер.

Гостите създадоха немалко голови положения, но не показаха ефективността, която им донесе победата над Борусия (Дортмунд) в последния кръг на Бундеслигата.

Вердер (Бремен) не се затрудни при гостуването си на Кемнитцер и се наложи с 2:0. Резултата откри Фин Бартелс в 31-ата минута, а малко след началото на второто полувреме аржентиенцът Франко ди Санто се възползва от пас на Клеменс Фритц и успокои "бременските музиканти".

Херта (Берлин) отпадна драматично след загуба с дузпи от Арминия (Билефелд). В редонвото време и продълженията съперниците не си отбелязаха гол, а при дузпите пропуски на Юлиан Шийбер и Сандро Вагнер се оказаха фатални за столичани.