Гюсинг с Костов и Янев загуби от Клостернойбург

Шампионът Гюсинг, с българите Чавдар Костов и Александър Янев в състава си, допусна загуба в осмия кръг на първенството на Австрия по баскетбол за мъже. Гюсинг отстъпи като гост на Клостернойбург с 69:83 точки. Костов и Янев бяха титуляри. Костов игра 31 минути и се отличи със 7 точки, 3 борби и 1 отнета топка. Янев завърши с 6 точки, 2 борби и 2 асистенции за 25 минути. Гюсинг се смъкна на четвърто място в класирането с пет победи и три загуби.

В италианската Серия А2 играят две българки. Витербо, с Роксана Йорданова, загуби като гост на Сан Пиетро с 47:66 точки в четвъртия кръг. Българката се отчете с 1 борба и 1 асистенция за 9 минути на паркета. Брони, където играе Димана Георгиева, победи Милано с 61:55 точки. 188-сантиметровият център записа 10 точки, 6 борби и 1 открадната топка за 29 минути.