Белогорие с 5 от 5 в Русия! Мусерский с 18 точки (3 аса, 7 блока) за успех над Урал с 3:1

Победителите в Шампионската лига и световното клубно първенство през 2014 година от Белогорие (Белгород) продължават отличното си представяне в Суперлигата на Русия. Възпитаниците на Генадий Шипулин победиха у дома Урал (Уфа) с 3:1 (25:13, 25:13, 17:25, 25:18) в мач от 5-ия кръг.

Успехът бе 5-ти пореден от началото на сезона за Белогорие и след този успех Дмитрий Мусерский и компания и тимът от Белгород е едноличен лидер в класирането с актив от 14 точки.

Генадий Шипулин не бе включил в групата за мача германският си диагонал Георг Гроцер, но това не попречи на Белогорие да спечели убедителна победа. Неговият заместник Леван Каландадзе изигра силен мач и стана най-резултатен в двубоя с 19 точки (3 аса, 1 блока, 43% ефективност в атака). В третата част Шипулин даде почивка на Драган Травица, Дмитрий Мусерский и Сергей Тетюхин, като на тяхно място в игра пусна Станислав Маслиев, Кирил Макешин и Сергей Багрей. Гостите от Урал се възползваха максимално и спечелиха 3-ата част. В 4-ата част на игрището се завърнаха Травица и Мусерский, а в игра се появи и бившия национал Александър Косарев и превъзходството на Белогорие отново стана огромно.

Дмитрий Мусерский добави 18 точки (3 аса, 7 блока, 62% ефективност в атака), а Тарас Хтей се отчете с 11 точки (3 аса, 2 блока).

За Урал се отличи резервата Роман Данилов с 10 точки.

БЕЛОГОРИЕ (БЕЛГОРОД) - УРАЛ (УФА) 3:1 (25:13, 25:13, 17:25, 25:18)

БЕЛОГОРИЕ: Драган Травица 4, Леван Каландадзе 19, Тарас Хтей 11, Сергей Тетюхин 4, Дмитрий Мусерский 18, Артьом Смоляр 8 - Роман Брагин-либеро (Кирил Макешин 4, Станислав Маслиев 3, Александър Косарев 5, Сергей Багрей, Никита Ерьомин-либеро)
Старши-треньор: Генадий Шипулин
УРАЛ: Владислав Жлоба, Григорий Афиногенов 5, Андрей Максимов 1, Леонид Кузнецов, Андрий Куцмус 9, Егор Феоктисов 4, - Дмитрий Кириченко-либеро (Роман Данилов 10, Павел Зайцев, Максим Ботив 8, Аркадий Козлов 8, Андрей Дранишников-либеро)
Старши-треньор: Игор Пасечник.