Шарапова преклони глава пред Вожняцки

Датчанката Каролин Вожняцки надделя със 7:6 (4), 6:7 (5), 6:2 над рускинята Мария Шарапова в продължила над три часа битка на корта в Сингапур, където в момента се провежда Шампионатът на WTA. Поставената под №2 в схемата Шарапова реализира 5 пробива, но загуби подаването си 7 пъти, след като допусна унищожителните 15 двойни грешки в първата среща от Бялата група на състезанието.

Поставената под номер 8 Вожняцки записа днес четвъртата си победа от девет мача срещу Шарапова. Последният сблъсък на двете бивши лидерки в световната ранглиста преди днешния им двубой беше на 1/8-финалите на US Open, където Вожняцки надви руската си съперничка с 6:4, 2:6, 6:2.

Днес Вожняцки трябваше да спасява брейкпойнт още в първия гейм в мача, но след това самата тя проби и поведе с 3:0. Гаджето на Григор Димитров на свой ред спечели три поредни гейма, но датчанката изглеждаше близо до успеха в първия сет, след като проби за 5:4. Сервирайки за сета обаче Вожняцки изостана с 0:40 и Шарапова реализира третия си брейкпойнт за 5:5. В тайбрека Вожняцки надделя със 7:4, спечелвайки пет поредни точки.

И във втория сет Вожняцки спечели още първото подаване на съперничката си, а след това имаше възможности за двоен пробив. Вместо това обаче Шарапова изравни за 3:3. После двете тенисистки си размениха по още един пробив, а след това Шарапова пропусна сетбол и се стигна до втори тайбрек. В него Вожняцки изравни за 3:3 след изоставане от 0:3, но все пак Шарапова взе тайбрека със 7:5.

В решаващия трети Шарапова губеше с 0:2, изравни за 2:2, но не успя да стори нищо повече и рускинята започна с поражение участието си в груповата фаза на турнира.