Вижте уникалната наказателна акция на сервис на Ники Пенчев (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Националът Николай Пенчев изигра изключителен мач и донесе много важната домакинска победа на неговия Асеко Ресовия (Жешув) над Ястрежебски Венгел с 3:2 (25:27, 25:15, 18:25, 25:22, 15:12) в мача от 4-ия кръг на полската Plus Liga, който се игра пред 4500 зрители в "Хала Подпромие" в Жешув.

Ники Пенчев започна мача като титуляр за вицешампионите в невероятното дерби. Гостите поведоха с 2:1 гейма, но вицешампионите от Ресовия изравниха до 2:2.
Изключителен Ники Пенчев донесе победа на Ресовия над Ястрежебски с 3:2 след 1:6 в тайбрека+73
Тайбрекът започна отлично за тима на Ястрежебски Венгел, който поведе с 6:0 и предвкусваше успеха.
При 1:6 на изпълнение на начален удар застана Николай Пенчев, който започна да "изстрелва бомба, след бомба", заби два аса и обърна развоя на тайбрека до 9:6 в полза на Ресовия. Пенчев и съотборниците му съумяха да затворят 5-ата част с 15:12, след префектна единична блокада на Николай Пенчев, и спечелиха мача с 3:2 гейма и така записаха 4-ата поредна победа в шампионата на Полша.
Николай Пенчев бе над всички, заби страхотните 23 точки (6 аса!!!, 3 блока, 52% ефективност в атака, 64% позитивно и 23% перфектно посрещане) за победата на Ресовия и напълно заслужено бе избран за най-полезен играч в мача (MVP). Световният шампион с Полша Рафал Бушек (1 блок, 41% ефективност в атака, 58% позитивно и 21% перфектно посрещане) и американският национал Ръсел Холмс (4 блока, 1 ас и 45% ефективност в атака) добавиха съответно 15 и 14 точки за успеха.

ГАЛЕРИЯ от мача РЕСОВИЯ - ЯСТРЕЖЕБСКИ 3:2 - ТУК!!!