Лацио надхитри Фиорентина на "Артемио Франки" (видео)

Лацио наказа Фиорентина с 2:0 като гост в среща от седмия кръг на Серия "А" и вече има три поредни победи, с което остави в миналото негативното впечатление от слабия старт на сезона. "Орлите" измъкнаха трите точки с много мъдра игра, възползвайки се от грешките на домакините. Филип Джорджевич вкара първия гол в 35-ата минута, а Сенад Лулич направи 2:0 в продължението на втората част, което беше 8-минутно. Футболистите на Винченцо Монтела сами са си виновни, защото "проспаха" първата част, а през второто полувреме направиха много пропуски. Веднъж и гредата помогна на Федерико Маркети, след като Роберто Акуилани стреля със задна ножица при заучено положение на пряк-свободен удар в 51-ата минута.

Фиорентина направи едни от най-слабите си 45 минути преди почивката и логично допусна гол в мрежата си. В 35-ата минута Антонио Кандрева се измъкна зад гърба на защитата и пусна отличен пас към Джорджевич, който майсторски фиксира петия си точен изстрел от началото на кампанията. При малко повече настойчивост Лацио можеше да се оттегли в съблекалнята при по-голям аванс.

Второто полувреме протече основно в половината на столичани. Тимът се защитаваше с десет футболисти и не се огъна пред активната игра на Хуан Куадрадо и Акуилани. Очакванията не оправда централният нападател Кума ел Бабакар.

С наближаване на края на срещата "виолетовите" започнаха да оставят все по-големи пространства в отбрана и "лациалите" организираха няколко контраатаки. Веднъж Джорджевич не успя да овладее кълбото в нужния момент, след който се озоваваше очи в очи с Нето. В 88-ата минута Кандрева и Оджени Онази излязоха само срещу един защитник на Фиорентина, но италианецът сгреши при паса. Все пак три минути по-късно, при аналогична ситуация, Кандрева изведе Лулич на празна мрежа за крайното 2:0.

За домакините това беше втора загуба от началото на сезона, като първата дойде още в стартиращия кръг. След седмица на Фиорентина предстои гостуване на Милан, докато Лацио приема Торино.