Ди Матео набързо върна Шалке 04 в правия път

Новият старши треньор Роберто Ди Матео донесе нужната увереност сред играчите на Шалке 04 и тимът записа добра победа с 2:0 у дома над Херта (Берлин) в късната съботна среща от програмата на осмия кръг. Големите звезди на отбора Клаас-Ян Хунтелаар и Юлиан Дракслер решиха изхода на срещата със своите голове. В своя дебют италианският специалист не промени схемата на игра на "кралскосините" и това му донесе успех.

Още в 8-ата минута Хунтелаар можеше да открие, но направи уникален пропуск на празна врата. В 15-ата минута същото стори и Петер Пекарик от гостуващия тим, след като не успя да насочи топката в опразнената мрежа. Топката беше избит от голлинията от Кристиан Фукс.

Четири минути по-късно Хунтелаар обаче показа високата си класа, засичайки точно центриране на Дракслер - 1:0. Германският национал сам вкара втория гол в 65-ата минута, когато и рикошет му помогна да преодолее Томас Крафт.

Футболистите на Шалке 04 не създадоха много положения, но показаха доста дисциплинирана игра и не дадоха никакви възможности на столичани.

Домакините ги очаква по-сериозен тест идния вторник, когато приемат Спортинг (Лисабон) в среща от Шампионската лига.