Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

Евертън съсипа Астън Вила при завръщането на Баркли

Тимът на Евертън разгроми с класическото 3:0 Астън Вила на своя "Гудисън парк" в първия мач на Рос Баркли за сезон 2014-15. Успехът бе и първи за отбора на Роберто Мартинес пред собствена публика от началото на шампионата.

Фил Ягиелка откри резултата в 18-ата минута след центриране на Лейтън Бейнс и плонж от страна на бранителя в наказателното поле на "виланите". Само три минути след подновяването на играта за второто полувреме Ромелу Лукаку удвои аванса на "карамелите", след като негов удар мина под плонжа на Брад Гузан.

Крайното 3:0 оформи защитникът на домакините Шеймъс Коулмън при включване в предни позиции и добавка. Трибуните на "Гудисън парк" можеха да са доволни и от играта на завърналия се след тежка контузия на коляното Рос Баркли.