Реал Мадрид смазва с 5:0, Кристиано пак постави името си в историята (видео+галерия)

Отборът на Реал Мадрид разби с 5:0 като гост Леванте в среща от осмия кръг на Примера, играна пред 23 506 зрители на "Сиутат де Валенсия". Тимът на Карло Анчелоти вече има 30 попадения в първенството от началото на сезона. Кристиано Роналдо пък се отчете със своя 14-и и 15-и гол (13 - дузпа и 61), ставайки първият футболист с толкова попадения в историята на Ла Лига след първите осем кръга. Хавиер Ернандес (38), Хамес Родригес (66) и Иско (82) също взеха дейни роли в погрома. В 79-ата минута в игра за столичани се появи дебютантът Алваро Медран.

Рекордното попълнение на "белите" Гарет Бейл получи почивка за предстоящата битка с Ливърпул, а в стартовия състав се появи Иско. Извън групата останаха болните Карим Бензема и Рафаел Варан, което даде шанс за изява на Хавиер Ернандес и Начо Фернандес.

Леванте - Реал Мадрид Гостите от "Сантиаго Бернабеу" лесно намираха пространства пред вратаря Диего Мариньо в първите минути. След едва стотина секунди игра Кристиано Роналдо беше изведен срещу вратаря, но след мощния му изстрел топката профуча зловещо покрай близката греда в аут. В четвъртата минута португалецът получи свободна зона, напредна към дъгата надясно и шутира технично по земя към далечната греда, като топката премина много близо до целта.

Леванте - Реал Мадрид В деветата минута Виктор Касадесус успя да стигне до удар с глава след центриране отляво на Иван Лопес. Икер Касийяс спокойно изгледа излизащата в аут топка. В 12-ата Хамес Родригес изведе Чичарито в наказателното поле, той се освободи от Хуанфран и бранителят подкоси мексиканеца. Кристиано Роналдо не сбърка при дузпата - 1:0 за европейския шампион.

Леванте - Реал Мадрид "Синьо-червените" трудно организираха играта си, докато тимът на Карло Анчелоти разиграваше продължително след гола. В 25-ата минута се получи странен удар на Марсело и Икер имаше късмет топката да премине на сантиметри от лявата греда. След корнера Виктор Камараса беше оставен непокрит на седмия метър от вратата, стреля с крак, но Лука Модрич изчисти от голлинията, когато Касийяс вече беше безпомощен.

Леванте - Реал Мадрид В 33-ата Рубен Гарсия падна в наказателното поле, искайки дузпа, след като Начо Фернандес загуби топката. Съдията подмина положението. В 35-ата Лука Модрич нанесе тежък удар след пас на Кристиано, но Мариньо изби. В 38-ата Чичарито беше непокрит на границата на малкото наказателно поле и реализира с глава след подаване от крака на Хамес Родригес - 2:0 за кралския тим. В 43-ата Чичарито беше намерен отново от колумбиеца в голова позиция, но мексиканецът не насочи точно след плъзгане към топката. В 44-ата Хайме Гавилан шутира от 13 метра, а топката се отби от бранител на гостите.

Леванте - Реал Мадрид - 0:5 Второто полувреме започна с по-прибрана игра на "лос меренгес" и опити на "гранотас". След десетина минути игра гостите отново започнаха да показват убийствената си скорост. В 54-ата Иско намери Кристиано, той отклони към вратата, но Мариньо се намеси брилянтно. Минута по-късно Иско шутира от 19 метра, но стражът плонжира до гредата и изби.

Леванте - Реал Мадрид - 0:5 В 61-ата Иско отново показа, че има качества да играе в Реал Мадрид, спечели десетки метри терен, след което комбинира с Кристиано вляво. Португалецът лесно финтира Педро Лопес, навлезе в наказателното поле и порази мрежата с шут от 15 метра. Това беше гол номер 15 за Роналдо в Примера. С това попадение Роналдо задмина абсолютния рекорд за голове до осмия кръг в Испания, който принадлежеше на Ечевария (Овиедо - 1943 година).

В 66-ата дойде ред и на Хамес да се разпише. Тони Кроос хвърли пас зад отбраната, колумбиецът овладя на гърди и не остави топката да падне, за да отправи точен изстрел в левия ъгъл на вратаря - 4:0 за Мадрид. В 75-ата Модрич сам от десет метра, след като първо ударът му беше отразен, а след това не уцели вратата. В 79-ата Анчелоти извади Модрич и пусна 20-годишния халф Алваро Медран. В 82-ата Иско завърши поредната силна атака с красив гол за крайното 5:0.

Леванте - Реал Мадрид - 0:5 В сряда "лос бланкос" играят с Ливърпул, а идната събота е голямата схватка с лидера Барселона, който временно е само с точка аванс.