Лудогорец бие за самочувствие преди Базел (ВИДЕО)

Отборът на Лудогорец се върна на победния път. Българският шампион се наложи с 3:1 над гостуващия тим на Хасково в първи мач от 12-ия кръг на "А" група.

Гостите изненадващо поведоха чрез Георги Коруджиев (6), но "орлите" успяха да се съвземат от първоначалния шок и стигнаха до пълен обрат. Точни за "зелените "бяха Марселиньо (37), Моци (45д.) и Даниел Абало (51).

Дебют в "А" група начело на Хасково направи бившият треньор на Левски Емил Велев.

Лудогорец влезе трудно в мача и през първото полувреме бе доста колеблив. Възпитаниците на Георги Дерменджиев си подаваха бавно топката, допускаха грешки и трудно стигаха до голови положения. През втората част "орлите" вдигнаха темпото и не дадоха никакъв шанс на своя опонент за изява.

Гостите нанесоха тежък удар по именития си съперник още в 6-ата минута, когато Корумджиев опъна мрежата зад Владислав Стоянов. Футболистите на Велев отнеха топката в центъра и сътвориха контраатака, при която Лозев напредна и стреля. Кълбото срещна десния стълб и попадна право в Коруджиев, за когото не бе проблем да вкара на празна врата.

Малко по-късно след удар на Фабио Ешпиньо, играч на Хасково игра с ръка в наказателното поле, но реферът не отсъди дузпа.

В 16-ата минута Козмин Моци пропусна да се разпише от чиста позиция, след като бе изведен от Роман Безяк. Румънецът потърси силата, вместо насочващия удар и от 10 метра не намери целта.

В 37-ата минута "орлите" изравниха чрез Марселиньо. Бразилецът се оказа най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле и отблизо вкара за 1:1.

Лудогорец не спря дотук. В 45-ата минута домакините стигнаха до пълен обрат. Козмин Моци бе задържан за фланелката в наказателното поле и реферът отсъди най-тежкото наказание. Потърпевшият бе точен от бялата точка за 2:1.

Втората част стартира с гол във вратата на Хасково. В 51-ата минута Даниел Абало вкара трети гол. Испанецът се разписа със силен шут от 13-14 метра.

В 64-ата минута българският шампион сътвори най-добрата си атака. Георги Терзиев подаде към Марселиньо, който напредна и намери отдясно Михаил Александров. Крилото центрира без да губи никакво време, но Върджил Мисиджан пропусна от чиста позиция.

Малко по-късно Марселиньо пропусна да се разпише на празна врата.

В 78-ата минута Емил Ангелов имаше отлична възможност да отбележи, но останал сам от пет метра стреля над напречната греда.

В самия край на срещата възпитаниците на Георги Дерменджиев направиха поредния си пропуск. Мисиджан центрира отляво, но Александров отблизо не успя да намери очертанията на вратата.

ЛУДОГОРЕЦ - ХАСКОВО 3:1

0:1 Коруджиев 6
1:1 Марселиньо 37
2:1 Моци 45 д.