Кристиано Роналдо герой за Португалия в последната секунда (видео)

Суперзвездата на Португалия Кристиано Роналдо отново показа колко важен е за националния отбор на родината си. С негов гол в 5-ата минута на добавеното време "мореплавателите" надвиха с 1:0 Дания като гост и записаха първа победа в квалификациите за Евро 2016. Роналдо се оказа на точното място след перфектно центриране на Рикардо Куарешма и матира Каспер Шмайхел.

Преди това и двата тима изпуснаха по няколко изгодни положения и срещата на "Паркен" вървеше към логично равенство, но буквално в последните секунди защитата на "Червения динамит" изпусна Роналдо и той вкара така важния гол за португалците.

Атаката на Дания се водеше от Никлас Бендтнер, който можеше да се похвали с 6 гола в досегашните си мачове срещу Португалия. Михаел Крьон-Дели, Кристиан Ериксен и Ласе Вибе действаха от втора позиция, а Емил Хьойберг и Вилиам Квист оформиха двойката дефанзивни халфове.

Триото в атаката на Португалия беше в състав Роналдо, Дани и Луиш Нани.

Първото полувреме беше равностойно, но по-опасните атаки сътвориха гостите. В няколко ситуации Кристиано Роналдо и Нани стреляха неточно, а в останалите случаи Шмайхел се намесваше с вещина. Датчаните отговориха с изстрел в гредата на Крон-Дели в 34-ата минута. Футболистът на Селта насочи топката с фалцов удар, но тя се отби от десния страничен стълб.

След почивката съперниците продължиха да търсят победата, но щастието се усмихна на гостите. Кристиано Роналдо използва открилата се пред него възможност и оползотвори хубавото центриране на Куарешма за единствения гол в мача, паднал в 95-ата минута.

В класирането Албания и Дания имат по 4 точки, а португалците са с 3. Другите отбори в групата - Сърбия и Армения, имат по 1 точка.

ДАНИЯ - ПОРТУГАЛИЯ 0:1 (0:0)
0:1 Роналдо (90)