Бразилия отново има своя Феномен (видео)

С четири гола на изключителния Неймар Бразилия разгроми Япония с 4:0 в контрола, която се игра пред 55 000 зрители в Сингапур. Само преди дни "златистите" надиграха с 2:0 и големия си съперник Аржентина, като проверката беше в Пекин. Днес нападателят на Барселона, който изведе тима с капитанската лента, вкара в 18-ата, 48-ата, 77-ата и 80-ата минути.

Неймар беше неудържим за японската защита, но една греда и няколко пропуска го лишиха от поне още един гол. Така той вече има 40 гола за "Селесао", а е едва на 22 години и сравненията с Феномена Роналдо изглеждат напълно логични.

Както и срещу аржентинците, Неймар започна в атака заедно с Диего Тардели, който с две попадения донесе успеха над Лионел Меси и компания. В 11-те от първата минута бяха още Вилиан, Оскар и Луис Густаво, а на пейката останаха Кака и Робиньо. Японците също оставиха сред резервите две от най-големите си звезди - Шинджи Кагава и Кейсуке Хонда.

Бразилците на Карлос Дунга буквално разнищиха своя опонент за радост на местните любители на футбола. Неймар можеше да открие още в 17-ата минута, но ударът му от фал срещна гредата. Секунди по-късно обаче Тардели изведе острието на Барса очи в очи с Кавашима и топката се озова в мрежата за 1:0.

По аналогичен начин Неймар направи 2:0 в третата минута на второто полувреме, като този път подаване дойде от Филипе Коутиньо.

В 54-ата минута защитникът на Атлетико Мадрид Жоао Миранда стреля много опасно, но стражът на азиатците отрази. Играта веднага се пренесе в другата половина и там съотборникът на Тодор Неделев в Майнц 05 Шинджи Оказаки удари греда. Това беше едната от само двете опасности пред вратата на Джеферсън. Втората дойде в 89-ата минута, когато пак Оказаки стреля много коварно с глава, но Джеферсън спаси.

Неймар продължи да бъде главно действащо лице, като не съумя да реализира в 59-ата минута. Същото той стори и при нова добра възможност в 70-ата минута.

В 77-ата минута влезлият като смяна Кака удари греда, но веднага след това Неймар беше точен за 3:0 след добавка след удар на Коутиньо. Нападателят заби четвъртия си гол в 80-ата минута, когато Кака му хвърли перфектен пас.

ЯПОНИЯ - БРАЗИЛИЯ 0:4
0:1 Неймар (18)
0:2 Неймар (48)
0:3 Неймар (77)
0:4 Неймар (80)