Исландски шамар за Холандия (видео)

Националният отбор на Исландия продължава страхотното си представяне от началото на евроквалификациите в група "А". Тази вечер скандинавският тим записа трета поредна победа и то над един от фаворитите в групата Холандия. Исландците спечелиха с 2:0 в Рейкявик. И двете попадения за домакините отбеляза двездата на тима Гилфи Сигурдсон в 10-ата минута от дузпа и в 42-ата минута.

Първото полувреме бе сравнително равностойно, но Исландия по-добре се възползва от своите положения. Така в 10-ата минута Де Врий извърши нарушение срещу Бярнасон в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, а Гилфи Сигурдсон бе точен от бялата точка.

Последва натиск на Холандия, който обаче бе ялов. В 26-ата минута Робин ван Перси имаше добър шанс, но ударът му бе спасен от вратаря. Три минути по-късно опасен изстрел на Ариен Робен премина доста близо до вратата. В 41-ата минута и Джърмейн Ленс отправи хубав изстрел, но и този път стражът Халдорсон се намеси добре.

И вместо да се стигне до изравняване, се случи точно обратното. В 42-ата минута след центриране от корнер защитник на Холандия не изчисти добре и топката стигна до Сигурдсон, който с чудесен удар заби втория си гол в мача за 2:0.

През втората част Холандия опита да се върне в двубоя, но продължаваше да демонстрира немощ при завършването на атаките си. Робин ван Перси на два пъти имаше нелоши възможности, но в 51-ата минута стреля покрая вратата, а в 71-ата минута изстрелът му бе отразен от вратаря. Малко по-късно и Бруно Мартинс Инди не успя да отбележи, а междувременно и домакините чакаха своите възможности и на два пъти обстрелваха вратата на Силесен чрез Халфредсон и Бьодварсон.

В крайна сметка Исландия записа първата си победа над този съперник в своята история и вече има 9 точки в актива си и заема 1-ото място в групата с по-добра голова разлика от Чехия. Холандия пък остава на 3-ата позиция с едва 3 точки до момента.

Исландия - Холандия 2:0