Кирил Георгиев защити титлата си на ускорен шахмат, Павел Янев стана шампион на блиц

Гросмайстор Кирил Георгиев защити титлата си на Държавното първенство по ускорен шахмат, което се състоя в Дупница. Георгиев се пребори с конкуренцията на още 29 шахматисти и събра 8,5 точки след изиграването на 9 кръга по швейцарската система с контрола от 15 минути плюс 10 секунди на всеки изигран ход. На второ място с 6,5 точки завърши гросмайстор Петър Дренчев, а трети със същия актив, но по-лоши допълнителни показатели се нареди Ивайло Енчев.

При жените държавната титла заслужи Цветелина Спасова, която събра 5,0 точки и остана 12-а в генералното класиране. За втора поредна година със среброто се окичи Стефи Бедникова с 4,5 точки, а трета е Елица Атанасова с 4 точки.

Надпреварата на блиц с 5-минутна контрола се проведе в 11 кръга по швейцарската система с участието на 40 шахматисти, 8 от които жени. Павел Янев стана шампион с 9,0 точки, а Ивайло Енчев взе втори медал, след като заслужи среброто с 8,5 точки. Трети е Любомир Данов с 8,0 точки. Светла Йорданова спечели златния медал на блиц при дамите със 7 точки. Миналогодишната шампионка Стефи Бедникова остана втора с 5,5 точки, а трета завърши Ива Пенчева с 5,0 точки.