Мечките с престижна победа в Балканската лига

София беърс спечелиха първия си мач в тазгодишната Балканска лига по американски футбол. На ст. „Академик” пред публика, надминаваща по численост много от мачовете във футболната "А" група, Мечките надиграха с 19:13 (6:0, 6:0, 0:7, 7:6) румънския шампион Букурещ ребълс.

Тодор Стаменов откри резултата след 51-ярдова бомба на куотърбека Християн Чан, а Едвард Беров ознаменува международния си дебют с тъчдаун във втората четвърт. В последната секунда на полувремето пък съдиите отменахо нова тъчдаун бомба на Чан към Стаменов, решавайки, че пасът е бил подаден след линият на схватката.

Защитата на Беърс удържа гостите на два пъти в „червената зона” без да допусне точки. На старта на последната четвърт Антон Дойков върна интерсепшън 15 ярда до точковото поле на Ребълс, оформяйки победата.

Следващият мач на Мечките е на 9 ноември като гости на сръбския Кралево Роял краунс. При победа българите ще станат крайни победители във второто издание на Лигата.

Снимка: Христо ПЕТРОВ