Бивш ас на Литекс носи победа на Словения (видео)

С два гола бившия нападател на Литекс Миливое Новакович Словения победи като гост Литва в среща от група Е на квалификациите за Евро 2016 във Франция и измести тима от прибалтийската република от второто място във временното класиране. Словения събра шест точки, колкото има и Литва, но е с по-добра голова разлика. На върха е Англия с три победи от три мача и пълен актив от 9 точки.

Словенците нанесоха своя удар на стадиона във Вилнюс в рамките на четири минути. В 33-ата минута Новакович беше оставен непокрит в наказателното поле. Той получи страхотен пас от Нейч Печник, овладя топката и отправи бърз и неспасяем удар във вратата за 1:0.

В 37-ата минута защитата на домакините отново се пропука. Кевин Кампел проби по лявото крило, пусна топката като по конец пред вратата, където Новакович я засече. Стражът Арлаускис отби първия удар, но при добавката бившият футболист на Литекс беше безкомпромисен.

Литва - Словения 0:2

0:1 - Миливое Новакович (33)
0:2 - Миливое Новакович (37)